Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2017
30
Gru
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2017 PDF Drukuj Email

1. Dziś ostatni dzień starego roku. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Zapraszamy.

2. Jutro Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

3. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. W Święto Trzech Króli o godz. 19:00 BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY na koncert "Iława Gospel Singers Narodzonemu". W programie koncertu będzie miejsce zarówno na wspólne kolędowanie, jak i udział gości specjalnych. Będzie także można usłyszeć autorskie utwory zespołu, które znalazły się na dopiero co wydanych płytach zespołu w albumie pt. "Wszystko Tobie" (po koncercie będzie możliwość nabycia płyt).

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kasprowicza.

5. Od 2 stycznia w czasie kolędowym dodatkowo sprawowana będzie codziennie (oprócz środy i niedzieli) Msza św. o godz. 15:00.

6. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej w naszych domach:

Wtorek (2 stycznia 2018 r.)  od godz. 16:00 - ul. Królowej Jadwigi - numery nieparzyste; ul. Sobieskiego 1, 1C, 2, 4, 6

Środa (3 stycznia 2018 r.) od godz. 16:00 - ul. Kręta, Krótka, Nowa, Poprzeczna, Usługowa, Broniewskiego, Dworcowa, Lubawska, św. Jana Pawła II

Czwartek (4 stycznia 2018 r.) od godz. 16:00 - ul. Wąska, Szeroka, Dolna; ul. Smolki 4A

Piątek (5 stycznia 2018 r.) od godz. 16:00 do 17:30 - ul. Smolki 4

Sobota (6 stycznia 2018 r.)  OBJAWIENIE PAŃSKIE od godz. 15:00 - ul. Smolki 2, 2A i domki; ul. Sobieskiego 20, 20A

Niedziela (7 stycznia 2018 r.)  od godz. 15:00 - ul. Sobieskiego - dokończenie numerów parzystych oraz domki nieparzyste nr 5-35 i blok 51A.

Poniedziałek (8 stycznia 2018 r.) od godz. 16:00 - ul. Sobieskiego - dokończenie; ul. Mławska

Plan kolędy odnajdziemy na tablicy ogłoszeń i w biuletynie parafialnym.

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama