Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.01.2018
20
Sty
TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.01.2018 PDF Drukuj Email

1. Program kolędy na pozostałe dni przedstawia się następująco…

niedziela 21 stycznia 2018 r. - od godz. 15:00 - ul. Kościuszki - nieparzyste od 15 do 27A oraz 37

poniedziałek 22 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 - ul. Kościuszki 35-35A, 39, 39A

wtorek 23 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 - ul. Grunwaldzka - numery parzyste oraz nr 5

środa 24 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 - ul. Grunwaldzka 1, 3, 3A, 7, 7A

czwartek 25 stycznia 2018 r. - od godz. 15:30 - ul. Kolejowa; od 16:00 ul. Grunwaldzka 9, 9A, 11; ul. Jagiełły

piątek 26 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 - ul. Gdańska, Kętrzyńska, Toruńska

sobota 27 stycznia 2018 r. - od godz. 10:00 do 13:00 - ul. 1. Maja 13, 15 (mieszkania 31-60), 25; od godz. 15:00 do 18:00 - ul. 1. Maja 15 (mieszkania 1-30), 15B; od godz. 18:30 do 20:00 - ul. 1. Maja 15A

niedziela 28 stycznia 2018 r. - od godz. 15:00 – ul. 1. Maja - obie strony od nr 2 do nr 11 (bez bloku nr 10)

poniedziałek 29 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 – ul. Nowomiejska, ul. 1. Maja 10

wtorek 30 stycznia 2018 r. - od godz. 16:00 - ul. Mickiewicza; od godz. 18:30 - kolęda uzupełniająca.

Jeśli kogoś nie było na kolędzie, a życzy sobie wizytę duszpasterską - może zgłosić zaproszenie w zakrystii, kancelarii, telefonicznie.

2. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kopernika.

3. Za tydzień taca na utrzymanie naszego seminarium duchownego w Elblągu. Polecamy waszej hojności tę składkę.

4. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego": Pierwszy polecany artykuł mówi o słabościach kościoła w Europie, kwitnącym chrześcijaństwie w Azji i Afryce, nawracaniu się muzułmanów oraz silnej wierze Podlasia. Jest to rozmowa z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą. Drugi artykuł pt. ”Święty zwycięża” dotyczy grobu Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej. Miejsce jej pochówku stało się miejscem modlitwy dla wielu ludzi. Kolejny artykuł pt. "Nie ma jednej psychologii”, czyli o związkach psychologii z duchowością. Oraz ostatni przez nas polecany artykuł zatytułowany jest „Wola życia”. O Laurze Salafi - przypadkowo postrzelonej studentce. Laura może ruszać tylko głową, ale jej historia naprawdę daje nadzieję innym. W ubiegłym roku wyszła jej słynna książka „Chęć życia”. Możemy nabyć także lutowy numer "Małego Gościa Niedzielnego", do którego jest dołączona najnowsza płyta zespołu Małe TGD pt. "Góry do góry". Cena wynosi tym razem 5 zł.

5. Zmarli w ostatnich dniach: Teresa Schilling, Anna Łudzińska, ks. Józef Bielawski /pracował w naszej parafii w latach 1968- 1973/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama