Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.01.2018
27
Sty
CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.01.2018 PDF Drukuj Email

1. Ostatnie dni wizyty duszpasterskiej przedstawiają się następująco:

niedziela 28 stycznia 2018 r. – od godz. 15:00 – ul. 1. Maja 2, 3, 3B, 4, 4E, 4F, 5, 6, 6A, 8, 10A, 11

poniedziałek 29 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00 – ul. Nowomiejska i ul. 1. Maja 10

wtorek 30 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00 – ul. Mickiewicza; od godz. 18:30 kolęda uzupełniająca. Kto z różnych powodów nie miał kolędy, a chciałby przyjąć wizytę duszpasterską, może się zgłosić w zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie.

2. Dnia 2 lutego w piątek będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00, 11:00 i 18:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcimy świece dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a od godz. 17:00 spowiedź pierwszopiątkowa.

3. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. W tym dniu ofiary złożone na tacę przeznaczymy na utrzymanie klasztorów sióstr klauzurowych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. 7:00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Przed południem odwiedzimy naszych chorych.

5. Nowy numer „Gościa Niedzielnego“ poleca: „Chile – impuls“ i „Peru – zastrzyk w serce“ – relacje z pielgrzymki papieża Franciszka; o tym, że „Mistyka jest dla wszystkich“ – o patrzeniu w oczy Boga, o widzeniu w nich świata z jego przeszłością i przyszłością; „13 wspaniałych“ – kim są uczestnicy narodowej wyprawy na K2 – ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik?; „W krainie nad Dźwiną“ – o tym, skąd na Łotwie wzięła się ok. 50-tysięczna polska mniejszość narodowa?; „Wielkie oczy strachu“ – niektórych paraliżuje, choć są i tacy, którzy go lubią. Nie ma wątpliwości, że strach wpływa na nasze życie, zachowania i podejmowane decyzje. Ponadto możemy nabyć lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego“ z płytą zespołu Małe TGD „Góry do góry“ i z plakatem Kamila Stocha – również w cenie 5 zł.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Stanisławę (k) LOTZ i Stanisława (m) TUSIŃSKIEGO. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.