Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Pielgrzymki PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r.
24
Sty
PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r. PDF Drukuj Email


1 maja 2011 roku w Rzymie Ojciec Święty Benedykt XVI wyniesie na ołtarze Sługę Bożego Jana Pawła II . Do wiecznego miasta będą zmierzać tłumy pielgrzymów aby uczestniczyć w tym tak długo oczekiwanym wydarzeniu. My także pragniemy w tak ważnej chwili w jakikolwiek sposób uczestniczyć, dlatego nasza parafia organizuje w dniach 29.04 – 03.05 pielgrzymkę do Wilna aby w Ostrej Bramie u stóp Matki Bożej Miłosierdzia w niedzielę miłosierdzia dziękować za ten wielki dar jakim jest nasz ukochany Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na tę pielgrzymkę tym bardziej, że koszty pielgrzymek do Rzymu są bardzo wysokie i niewielu z nas na nie stać. Niech będzie to dar złożony Panu Bogu za dzieło i życie Jana Pawła II jak i za dar Jego beatyfikacji.


PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JANA PAWŁA II i JEGO BEATYFIKACJĘ DO OSTREJ BRAMY W WILNIE 29.04.- 03.05.2011r.

LITWA: Wilno – Troki – Kowno – Szawle


1 dzień - 29.04 ok. 20.00 wyjazd z Iławy, przejazd do Szawli,

2 dzień - 30.04 przyjazd do Szawli, zwiedzanie m.in. Góry Krzyży, miejsca kultu religijnego na   Litwie, którego początki sięgają II poł. XIV w.; w 1993 r. modlił się tutaj Papież Jan Paweł II. Przejazd do Wilna, wieczorne zwiedzanie, m.in.: Kościoła św. Piotra i Pawła, Placu Katedralnego, Katedry św. Stanisława, Pałacu Prezydenckiego (z zewnątrz), Kościoła św. Ducha, Cmentarz na Rossie, Kościół św. Anny, Kościół Bernardynów, obiadokolacja, nocleg,

3 dzień - 01.05 śniadanie, zwiedzanie Wilna, m.in.:  Placu Ratuszowego, Cerkwi św. Ducha, Kościoła św. Teresy,  pomnik i muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Kazimierza, budynku Uniwersytetu Wileńskiego, Ostrej Bramy. Podczas pielgrzymki odbędzie się msza święta w Ostrej Bramie, obiadokolacja, nocleg,

4 dzień - 02.05 śniadanie, przejazd do Trok, zwiedzanie Zamku Książąt Litewskich na wyspie, Kościoła WNMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej (Ocznej) - drugi obraz pod względem znaczenia po obrazie Ostrobramskim na terenie dawnej Rzeczypospolitej, spacer ulicą karaimską. Degustacja w regionalnej kuchni  tradycyjnego dania - karaimskich  kibin w rosole, wyjazd do Iławy, po trasie kolacja,

5 dzień - 03.05 przyjazd do Iławy w godzinach porannych.


Cena: 570 zł/osoba   (przy 45 osobach)


Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i degustacji w regionalnej kuchni – ok. 40 lit.

Świadczenia w cenie:

 • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, wc,
 • 2 nocleg, pokoje 2-3- osobowe  z łazienkami,
 • wyżywienie : 2 śniadania, 2 obiadokolacje, kolacja,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opieka pilota,
 • przewodnik w  Wilnie.

ZAPISY DO KOŃCA LUTEGO, ZALICZKA 100 ZŁ. KOLEJNOŚĆ ZAJMOWANIA MIEJSC W AUTOKARZE WG KOLEJNOŚCI ZAPISÓW

INFORMACJI UDZIELA I ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE KS. ROBERT GUBERNAT


 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
 • Czytania na środę, 19 września 2018

  Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne Święty Józefa z Kupertynu, prezbitera

  (1 Kor 12, 31 – 13, 13)
  Bracia: Starajcie się o większe dary, a ja wam wskażę drogę...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama