Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.02.2018
03
Lut
PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy chleb.

2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 13:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

3. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa, ks. Artur Puchalski został odwołany z naszej parafii. Na jego miejsce przybył ks. Sylwester Nowokrzewski. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa.

4. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego"! W dzisiejszym numerze polecamy artykuł o himalaiście Tomaszu Mackiewiczu. O tragedii, która się wydarzyła podczas zdobywania dziewiątego pod względem wysokości szczytu naszej ziemi. Drugi polecany przez nas artykuł dotyczy nadchodzącej olimpiady w Korei Południowej. Katolicy stanowią w tym kraju 5,3 mln członków. Wyznawcami Chrystusa zostaje coraz więcej polityków i celebrytów. Kolejny artykuł zatytułowany jest: „Pani zadaniem jest pójść do nieba“. Dr Wanda Półtawska opowiada o największym przywileju kobiecości. Ostatni rekomendowany artykuł opowiada o Ks. Wojciechu Męcińskim, który jako misjonarz dotarł do Japonii. Był męczony przez pół roku. Wiary się nie wyparł.

5. Zmarli w minionym tygodniu: Henryk Józefowicz, Jan Borowski, Mieczysław Łazarewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.