Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.02.2018
10
Lut
SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Udzielimy go podczas dzisiejszej Mszy św. o godz. 13:00.

2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 11:00, 16:30 /dzieci/, 18:00 i 20:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

W środę – w naszej parafii - na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu uczynienia krzyża popiołem na naszych czołach.

Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

3. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00, dla dorosłych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego.

5. W sobotę 17 lutego po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:50) w salce parafialnej rozpoczniemy kolejny kurs przedmałżeński.

6. Nowy numer "Gościa Niedzielnego" artykułem pt. “Serce w popiele“ wprowadza nas w okres Wielkiego Postu. W tym roku dzień postu, pokuty, modlitwy zderzy się z frywolnymi Walentynkami. Jak zachowają się młodzi chrześcijanie? Drugi polecany artykuł zatytułowany jest „Chrześcijanie zagrożeni w sercu Europy". Okazuje się, że w 2017 roku chrześcijanie byli atakowani 900 razy we Francji i 100 razy w Niemczech. Kolejny polecany przez nas artykuł dotyczy arabskiego Luwru. Otóż Zjednoczone Emiraty Arabskie zakupiły najdrożej sprzedany obraz „Zbawiciel świata“ Leonarda da Vinci. Trzeba się udać do Abu Zabi, by ten obraz obejrzeć.

7. Zmarli w minionym tygodniu: Ryszard Rykaczewski, Bogusław Szramka, Józef Ruciński, Ryszard Wasiewski. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.