Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.02.2018
10
Lut
SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Udzielimy go podczas dzisiejszej Mszy św. o godz. 13:00.

2. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 11:00, 16:30 /dzieci/, 18:00 i 20:00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

W środę – w naszej parafii - na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu uczynienia krzyża popiołem na naszych czołach.

Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

3. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17:00, dla dorosłych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wojska Polskiego.

5. W sobotę 17 lutego po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18:50) w salce parafialnej rozpoczniemy kolejny kurs przedmałżeński.

6. Nowy numer "Gościa Niedzielnego" artykułem pt. “Serce w popiele“ wprowadza nas w okres Wielkiego Postu. W tym roku dzień postu, pokuty, modlitwy zderzy się z frywolnymi Walentynkami. Jak zachowają się młodzi chrześcijanie? Drugi polecany artykuł zatytułowany jest „Chrześcijanie zagrożeni w sercu Europy". Okazuje się, że w 2017 roku chrześcijanie byli atakowani 900 razy we Francji i 100 razy w Niemczech. Kolejny polecany przez nas artykuł dotyczy arabskiego Luwru. Otóż Zjednoczone Emiraty Arabskie zakupiły najdrożej sprzedany obraz „Zbawiciel świata“ Leonarda da Vinci. Trzeba się udać do Abu Zabi, by ten obraz obejrzeć.

7. Zmarli w minionym tygodniu: Ryszard Rykaczewski, Bogusław Szramka, Józef Ruciński, Ryszard Wasiewski. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama