Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018
17
Lut
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:00 /dzieci/ oraz o 17:30 /dorośli i młodzież/, a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.

2. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z Os. Lubawskiego.

3. W sobotę 24 lutego o godz. 9:30 Grupa Eucharystyczna, godz. 10:00 - Msza Święta dla członków "Żywego Różańca".

4. Za tydzień przypada niedziela "Ad gentes" – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary na tacę przeznaczymy na utrzymanie polskich misjonarzy.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 lutego 2018 r. o godz. 14:30 w kościele.

6. Powitany niedawno ks. Sylwester decyzją ks. Biskupa odszedł do Elbląga. Zmiana ta jest konsekwencją potrzeb duszpasterskich po śmierci jednego z młodych kapłanów. Zatem pozostaliśmy we trzech. Prosimy o wyrozumiałość w chwilach większych trudności w naszym duszpasterzowaniu.

7. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego", a w nim ciekawy tegoroczny cykl wielkopostny poświęcony św. Ojcu Pio pt. „Weź udział w mojej męce“. Drugi artykuł o ludziach, którzy naprawdę poszczą. O samej wodzie. W środy i piątki. Jak im się to udaje? Kolejny artykuł pt. “Tramwajem na misje“ dotyczy niezwykłej kobiety z Ewangelią w sercu Madeleine Delbrel. Dziś jest kandydatką na ołtarze. Ostatni polecany artykuł jest wspomnieniem Wojciecha Pokory, który w wieku 83 lat odszedł do wieczności w tamtym tygodniu.

8. Zmarli w minionym tygodniu: Gabryel Burny, Henryk Zalewski, Andrzej Ksiuk, Irena Zelma, Henryk Kapuściński, Helena Polaszek, Irena Lendzion, Andrzej Meller. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.