Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018
17
Lut
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17:00 /dzieci/ oraz o 17:30 /dorośli i młodzież/, a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.

2. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z Os. Lubawskiego.

3. W sobotę 24 lutego o godz. 9:30 Grupa Eucharystyczna, godz. 10:00 - Msza Święta dla członków "Żywego Różańca".

4. Za tydzień przypada niedziela "Ad gentes" – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary na tacę przeznaczymy na utrzymanie polskich misjonarzy.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 lutego 2018 r. o godz. 14:30 w kościele.

6. Powitany niedawno ks. Sylwester decyzją ks. Biskupa odszedł do Elbląga. Zmiana ta jest konsekwencją potrzeb duszpasterskich po śmierci jednego z młodych kapłanów. Zatem pozostaliśmy we trzech. Prosimy o wyrozumiałość w chwilach większych trudności w naszym duszpasterzowaniu.

7. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego", a w nim ciekawy tegoroczny cykl wielkopostny poświęcony św. Ojcu Pio pt. „Weź udział w mojej męce“. Drugi artykuł o ludziach, którzy naprawdę poszczą. O samej wodzie. W środy i piątki. Jak im się to udaje? Kolejny artykuł pt. “Tramwajem na misje“ dotyczy niezwykłej kobiety z Ewangelią w sercu Madeleine Delbrel. Dziś jest kandydatką na ołtarze. Ostatni polecany artykuł jest wspomnieniem Wojciecha Pokory, który w wieku 83 lat odszedł do wieczności w tamtym tygodniu.

8. Zmarli w minionym tygodniu: Gabryel Burny, Henryk Zalewski, Andrzej Ksiuk, Irena Zelma, Henryk Kapuściński, Helena Polaszek, Irena Lendzion, Andrzej Meller. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama