Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018
24
Lut
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018 PDF Drukuj Email

1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żali.  

2. Od kilku już lat organizowana jest w Polsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Polega ona na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w niej (trasa Elbląg – Zielonka Pasłęcka, do pokonania ok. 42 km) w dniu 23 marca, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 3 marca o godzinie 19:00 do salki parafialnej.

3. Przypominamy, że w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30.

4. W I piątek miesiąca o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź o godz. 17:00.

5. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Wyszyńskiego i Lubawskiej.

6. W I sobotę miesiąca o godz. 7:00 - Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. - Nabożeństwo I Sobót. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem.

7. Dziś najnowszy "Gość Niedzielny" zachęca nas do czytania już od artykułu zaznaczonego na okładce: „W sieci samotności”. Statystyki są zatrważające. Europa staje się wyspą ludzi zamkniętych w czterech ścianach. Stary kontynent staje się wyspą samotnych ludzi. Np. w Szwecji 52% gospodarstw domowych zamieszkuje jedna osoba. Drugi artykuł kieruje nas do Kościoła koptyjskich męczenników. Są to zamordowani za wiarę w 2015 roku na libijskim wybrzeżu koptyjscy chrześcijanie. Oczywiście w numerze jest kontynuacja rekolekcji wielkopostnych ze św. O. Pio. Ostatni proponowany artykuł pt. ”Nieustępliwy bojownik” opowiada o biskupie Bednorzu, który odegrał wyjątkową rolę w sierpniu 1980 r.

8. Zmarli w minionym tygodniu: Janina Cyglicka, Genowefa Grudzień, Andrzej Wernerowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.