Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start
05
Cze
Życie parafialne - maj 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Maj w naszej parafii obfitował w wydarzenia:

- W sobotę 19 maja przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. O godz. 9:00 do sakramentu przystąpiło 21 dzieci, a o godz. 11:00 tego niecodziennego przeżycia duchowego doświadczyło 111 dzieci. Msze św. pierwszokomunijne odprawił ks. proboszcz Jerzy Żochowski. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w nabożeństwach Białego Tygodnia, a na jego zakończenie pielgrzymowały wraz z ks. proboszczem do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W tym roku dzieci do Pierwszej Komunii św. przygotowali: ks. proboszcz Jerzy Żochowski oraz panie katechetki - Teresa Gontarz i Małgorzata Weręgowska.

- Od 17 do 25 maja odprawialiśmy nabożeństwa majowe połączone z Nowenną w intencji Matek. Codziennie polecaliśmy w modlitwie nasze Mamy - te żyjące i te, które odeszły do Pana. Na zakończenie Nowenny 26 maja zostało odprawione specjalne nabożeństwo majowe oraz Msza św. okolicznościowa, której przewodniczył ks. Waldemar Prange, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Mszę świętą uświetnili przedstawiciele naszej Szkoły Muzycznej. Uroczystościom towarzyszyła przepiękna dekoracja kwiatowa usytuowana w prezbiterium, a wykonana przez panią Anię z Kwiaciarni "Lilia" - 242 goździki czerwone - oznaczające mamy żyjące - i 287 goździków białych - ofiarowanych zmarłym mamom.

- 31 maja - w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10:45 przemierzaliśmy ulice naszej parafii, podążając za Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Trasa przebiegała ulicami: kard. Wyszyńskiego, Kopernika, Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Grunwaldzką. Ołtarze na trasie procesji wykonali: pracownicy zakładów pogrzebowych, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja z pomocą młodzieży, przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym oraz państwo Podlińscy. Procesję animowali muzycznie: pan organista Stanisław Wierzchowski wraz z orkiestrą. Krótkie kazania przy ołtarzach wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Liczna grupa parafian uczestniczyła w procesji eucharystycznej Bożego Ciała. Ponadto panowie Grzegorz Szramka i Sławomir Ćwikliński tego dnia rozpoczęli posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej parafii.

Poprawiony: wtorek, 05 czerwca 2018 21:26
 

Joomla 1.5 themes, business website host.