Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018
16
Cze
JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.06.2018 PDF Drukuj Email

1. Jeszcze dzisiaj o godz. 19:00 w naszym kościele Wieczór Chwały.

2. 1 lipca w niedzielę - już tradycyjnie - wyruszy z naszego parafialnego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lipach. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w drodze i do przeżywania odpustu ku czci Matki Bożej. Rozpoczniemy o godz. 7:00 Mszą Św. w naszym kościele. Ok. godz. 7:45 wymarsz spod kościoła. Na trasie będzie jechał samochód, w którym będzie dostępna woda podczas całej pielgrzymki. Po Mszy św. około godz. 18:00 PKS Iława podstawia autobusy. Powrót we własnym zakresie i na własny koszt. Pielgrzymkę poprowadzi zaprzyjaźniony z naszą parafią ks. Marek Witkowski.

3. W czerwcu codziennie oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17:30.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Smolki.

5. Nowy "Gość Niedzielny" zapowiada dobrą wiadomość: W Polsce ukazała się wyjątkowa seria 10 filmów dokumentalnych. Podtytuł dobrze oddaje istotę tej produkcji: „Podróż przez świat i w głąb wiary katolickiej”. Drugi artykuł: „Masz to ogarnąć”. Czyli o tym, jak Bóg jest w stanie z beznadziejnej sytuacji wyciągnąć dobro. To piękne świadectwo narkomana, którego uratowała łaska i miłość. I kolejny artykuł: „Z czego się cieszysz?”. Opowiada o wędrownym ewangelizatorze, którego ojciec przeklął i próbował odebrać życie sobie, żonie i dziecku. Przebaczając ojcu kolejny raz wędruje z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła II do Santiago de Compostela. Jest także wakacyjny numer "Małego Gościa Niedzielnego" dla dzieci.

6. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli: Katarzyna Rakowska i Karol Gajewski, Adrianna Kotewicz i Łukasz Siudowski.W ich intencji: Zdrowaś, Maryjo...

7. Zmarli w minionym tygodniu: Anna Weinert, Waldemar Mystkowski, Andrzej Barszcz. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama