Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start
19
Cze
Wycieczka scholi i SLO do Rodzinnego Parku Rozrywki NOWA HOLANDIA - 16.06.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na zakończenie roku szkolnego w podziękowaniu za rok solidnej służby przy ołtarzu Schola i Służba Liturgiczna Ołtarza wyjechały w sobotę 16 czerwca na wycieczkę. Tym razem za cel wyjazdu obraliśmy sobie Rodzinny Park Rozrywki NOWA HOLANDIA pod Elblągiem. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w tunelu strachu, widzieliśmy magiczny kran, z którego dziwnym trafem płynęła woda, spotkaliśmy na wyspie potworów niesamowite stwory z historii i legend, których nikt nigdy nie widział. Był po drodze park linowy, trampoliny, potężne dmuchańce. Przy dobrej pogodzie posililiśmy się lodami i ruszyliśmy w rejs statkiem po krętych wodnych kanałach Parku. Kapitan stworzył świetną atmosferę, przez co przy śpiewie szant radośnie wpłynęliśmy do portu. Przed nami jeszcze była potężna zjeżdżalnia, wykopywanie dinozaura, ptaszarnia i poszukiwanie grudek złota.

Po czterech godzinach świetnej zabawy ruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście zajechaliśmy jeszcze do McDonalda, by na godzinę 16:30 wrócić do Iławy. Było to naprawdę atrakcyjne zakończenie roku szkolnego.

Walerian Lewko

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

 

[Przejdź do strony filmiku]

Poprawiony: sobota, 23 czerwca 2018 16:45
 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama