Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24.06.2018
23
Cze
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24.06.2018 PDF Drukuj Email

1. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 11:00 i 18:00. Taca tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ul. Andersa.

3. Do soboty włącznie trwają nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. Ks. Michał zaprasza członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne do salki w środę 27 czerwca po Mszy św. wieczornej.

5. Nasza diecezja organizuje pielgrzymkę młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie w dniach 21-22 września 2018 r. Bliższe informacje i zapisy u ks. Michała.

6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in.: „Pokuta w Gietrzwałdzie”. W naszym pobliskim sanktuarium niebawem odbędzie się Dzień Pokuty nawiązujący do obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Drugi polecany artykuł to: „PIN dla młodych”. Jak dotrzeć dziś do młodego pokolenia. Są takie trudne miejsca w Polsce, z których mimo wszystko sporo młodzieży udaję się na oazę, pielgrzymki czy rekolekcje. Trzeci artykuł „Odtrutka na antykatolicką propagandę” to próba odkłamywania fałszywych twierdzeń na temat historii katolicyzmu. I ostatni rekomendowany artykuł dotyczy Nepalu. Obyczajów i religii tego himalajskiego kraju.

7. Sakrament małżeństwa zawarli: Anna Witkowska i Marek Olszewski. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…

8. Zmarli w minionym tygodniu: Zenobia Jasińska, Zenon Tyburc i Helena Dąbrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama