Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start
27
Wrz
Byliśmy w Wilnie - młodzież diecezji elbląskiej na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W sobotę 22 września 2018 r. około 130 młodych ludzi z naszej diecezji wzięło udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w Wilnie.

Reprezentacja młodzieży z naszej parafii wyruszyła na pielgrzymkę w piątek 21 września nad ranem. Podróżowaliśmy autokarem razem z osobami z Elbląga, Kwidzyna i okolic. Po południu przybyliśmy do stolicy Litwy, aby wejść na Górę Trzech Krzyży, nawiedzić Cmentarz na Rossie, a następnie odprawiliśmy Mszę św. w kościele pw. Świętego Ducha, w którym posługują polscy kapłani. Razem z nami była również młodzież z Malborka, Sztumu i Morąga - przyjechali ze swoimi duszpasterzami drugim pojazdem. Dzień zakończyliśmy obiadokolacją w jednym z hoteli, później udaliśmy się na zakwaterowanie i nocleg do innych hoteli.

Sobota przywitała nas znacznym ochłodzeniem i deszczem. Gdy opady ustąpiły, podjechaliśmy z hotelu trolejbusem na Stare Miasto i mieliśmy możliwość zwiedzenia najbliższych atrakcji turystycznych. Około południa zebraliśmy się, aby wspólnie przejść na miejsce spotkania z Ojcem Świętym - był to plac przy archikatedrze wileńskiej. Po sprawdzeniu wejściówek i szczegółowej kontroli wszystkich wchodzących uczestniczyliśmy w programie poprzedzającym spotkanie - organizatorzy przygotowali pieśni, układy choreograficzne i świadectwa. Po godz. 17:00 Papież Franciszek przybył na miejsce spotkania. Miał miejsce program artystyczny oraz przemówienie następcy świętego Piotra, które to były powiązane ze sobą tematycznie. Po spotkaniu z młodzieżą papież nawiedził archikatedrę, skąd udał się do Nuncjatury Apostolskiej.

Pokrzepieni spotkaniem z widzialną głową Kościoła na świecie, w nocy z soboty na niedzielę powróciliśmy do naszych domów.

Młodzież udała się do Wilna wraz ze swoimi duszpasterzami: ks. Markiem Piedziewiczem, ks. Łukaszem Cieplińskim, ks. Sławomirem Milde, ks. Kajetanem Jakubowskim, ks. Marcinem Marciniakiem, ks. Pawłem Smaglijenko oraz piszącym te słowa. Obszerne relacje fotograficzne ze spotkania możemy znaleźć na stronach internetowych: duszpasterstwa młodzieży diecezji elbląskiej - www.mdelblag.pl - w relacji "Spotkaliśmy się z papieżem!", a także elbląskiej redakcji "Gościa Niedzielnego" - www.elblag.gosc.pl - w artykule "Było fantastycznie!".

ks. Michał Mirowski

.   .  

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 09:10
 

Joomla 1.5 themes, business website host.