Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA I NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11.11.2018
10
Lis
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA I NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11.11.2018 PDF Drukuj Email

1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

2. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

3. Codziennie w listopadzie o godz. 17:30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kasprowicza.

5. Z plakatu w gablocie na zewnątrz możemy dowiedzieć się o festynie historycznym w Szkole Podstawowej Nr 4.

6. Mamy świąteczny nr "Gościa Niedzielnego". Artykuł sygnalizowany przez okładkę poświęcony jest Niepodległej. To Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Drugi artykuł zatytułowany jest: „Euforia i wściekłość“. Asia Bibi - chrześcijanka z Pakistanu - po 9 latach przebywania w celi śmierci została uwolniona. Wówczas na pakistańskie ulice wyszedł tłum z jednoznacznym okrzykiem: Powiesić ją! Trzeci artykuł jest ładnie zatytułowany: „Smażone, zielone banany“. To o Panamie. O obyczajach, jej historii i smakach. Niebawem tam odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

7. Sakrament małżeństwa zawarli: Magdalena Dąbkowska i Radosław Trzciński, Wiola Karczewska i Łukasz Teśluk. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo...

8. Zmarli w minionym tygodniu: Alojzy Speck, Jadwiga Guzowska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.