Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018
17
Lis
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 PDF Drukuj Email

1. Dziś o godz. 16:30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Asnyka i Brzozowej.

4. Za tydzień, o godz. 19:00 w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu odbędzie się Wieczór Chwały przygotowany przez parafialną Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia. To będzie wyjątkowy i niezapomniany czas wspólnego oddania chwały Bogu poprzez modlitwę i śpiew.

5. Za tydzień zbiórka na tacę jest przeznaczona na Elbląskie Seminarium Duchowne. Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze seminarium.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii organizuje w dniu 1 grudnia br. Pielgrzymkę do Torunia na Uroczystość 27-lecia powstania Radia Maryja. Wyjazd 1 grudnia z parkingu przy naszym Kościele o godzinie 9:00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują członkowie Koła po każdej Eucharystii w dni powszednie. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. Nowy nr "Gościa Niedzielnego" proponuje nam zapoznanie się z najstarszym kościołem w Gdańsku. Jest to bazylika św. Mikołaja. Posługują tam dominikanie. Jest to bardzo piękny kościół, któremu grozi zawalenie. Trwa walka o jego ocalenie. Czy uda się go uratować? Artykuł zatytułowany jest "Róże za zamkniętymi drzwiami". Drugi artykuł: „On jest po naszej stronie“. Czyli o tym, jak zostać świętym - i metodzie pozwalającej zaakceptować samego siebie. Trzeci artykuł: "Na świętą nogę buty robiłem" - o panu Stanisławie, który przez wiele lat szył buty dla Jana Pawła II. W dodatku elbląskim poznamy Siostry Karmelitanki Bose w artykule: "Modlitwa, formacja i haftowanie". I ostatni, polecany artykuł: Dlaczego powinniśmy czytać dzieciom. Zapraszamy do lektury!

8. Dziś poświęcimy opłatek, którym podzielimy się z bliskimi przy wigilijnym stole. Aby poświęcony opłatek trafił do każdej rodziny w naszej Parafii, prosimy o pomoc w jego rozprowadzaniu. Zachęcamy zarówno osoby, które co roku angażują się w tę posługę, jak i każdego, kto czuje się odpowiedzialny za wspólnotę Kościoła. Można objąć posługą swoją ulicę lub tylko blok, czy też klatkę. Złożone ofiary przeznaczone będą na odnowienie figury Matki Bożej /na dziedzińcu/ i przeniesienie figury Pana Jezusa z dziedzińca do ogrodu.

9. Zmarli w minionym tygodniu: Eugeniusz Gołębiewski, Zbigniew Mech. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama