Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 02.12.2018
01
Gru
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 02.12.2018 PDF Drukuj Email

1. Od dzisiaj przed kościołem rozprowadzamy wigilijne świece „Caritas“ w cenie 6 zł.

2. Msza św. ”Roratnia” w dni powszednie o godz. 7:00, a w środę i piątki o godz. 18:00 (w te dwa dni zapraszamy również dzieci i młodzież). Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

3. 7 grudnia w pierwszy piątek miesiąca - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. W tym dniu po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Wojska Polskiego.

4. 8 grudnia w sobotę w naszym kościele od godz. 12:00 Godzina Łaski.

5. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary na tacę w ramach zbiórki, która przeprowadzona będzie w kościołach w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m. in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

6. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się za tydzień, wygłosi w naszej wspólnocie o. Zbigniew Ptak - paulin. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. W niedzielę o godz. 13:00 zostanie odprawiona odpustowa Msza św. z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji Parafian.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dziś polecamy: „Mapa męczeństwa“. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że co siódmy chrześcijanin jest prześladowany za wiarę. W 38 krajach te prześladowania mają charakter systematyczny i skrajny. W dalszym ciągu - ten nowy numer oferuje nam adwentowy cykl artykułów pt.: "Z Duchem Twoim" – czyli  skupienie się na darach Ducha Świętego. Tym razem o darze mądrości. Kolejny artykuł zatytułowany jest: „Tacy zwykli ludzie“. To o zakonnikach i siostrach zamordowanych przez islamistów w Algierii w latach 1994-96. 8 grudnia w Oranie odbędzie się beatyfikacja bpa Pierre’a Claverie i pozostałych braci. I jeszcze jeden artykuł: „Nowo narodzone“. To o codziennym życiu dzieci mieszkających w Betlejem.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Romana Mówińskiego i Annę Gregorczyk: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama