Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018
22
Gru
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 23.12.2018 PDF Drukuj Email

1. Zapraszamy do udziału w ostatnich Roratach jutro o godz. 7:00. Odebrać możemy światełko betlejemskie.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

Msza Święta Pasterska dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 22:00, a dla dorosłych o godz. 24:00.

2. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 7:00.

3. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. według porządku niedzielnego. Taca na Seminarium Duchowne.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Piekarskiej i Jagiełły.

5. Dziękujemy Wszystkim, którzy rozprowadzali opłatek. Dziękujemy firmom Opoka i Eltel za rozwiezienie paczek świątecznych rodzinom ubogim z naszej parafii.

6. Dziś mamy podwójny, świąteczny numer "Gościa Niedzielnego". Na 2 tygodnie ponad 130 świątecznych stron. Polecamy artykuł "Wigilie bez religii". To o częstych głosach w Polsce, by nie organizować wigilii, dzielenia się opłatkiem czy śpiewania kolęd. Czyje to głosy? Przeczytajcie. Kolejne artykuły: "Pan niebiosów sypia… pod gwiazdami" i "Wielki mały Bóg" - to podczas Bożego Narodzenia Bóg i człowiek spoglądają sobie głęboko w oczy. Polecamy również artykuł: "Ludzie kardynała". O polskim kardynale w Rzymie, który pod metrem Termini pomaga biednym. Jak to czyni? Przeczytajmy! Kolejny artykuł: „Radość nad jaskinią". Czy Jezus urodził się 25 grudnia? Którego roku? O tym opowiada wybitny biblista: Ks. Józef Kozyra. I ostatni polecany artykuł: "Szopka jak świat". Oglądając szopkę w czeskich Trzebiechowicach, czujemy się tak, jakby w jednym momencie została nam przekazana cała Ewangelia. Dzieło wybitne? To mało powiedziane. Do tego numeru jest również dołączony piękny, duży obrazek z modlitwą na stół wigilijny. Tym razem cena "Gościa" wynosi 8 złotych. Jest również styczniowy numer "Małego Gościa Niedzielnego" z ikoną Matki Bożej niosącej Ducha; cena 5 złotych.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Irenę Blicharską, Halinę Truszczyńską, Teodora Kalinowskiego, Marcina Fryca, Ryszarda Kolasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

Joomla 1.5 themes, business website host.