Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Odnowa w Duchu Świętym Rekolekcje dla Narzeczonych
31
Mar
Rekolekcje dla Narzeczonych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Rekolekcje dla Narzeczonych to program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa.Podstawową metodą pracy rekolekcji dla narzeczonych jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłanów - animatorów Spotkań Małżeńskich. Uczestnicy - w swoich parach - mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych jak i par chodzących ze sobą, nie mających jeszcze ustalonej daty ślubu, ale poważnie myślących o małżeństwie. Wieczory dla Zakochanych i Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają warunki katechezy przedmałżeńskiej.

Uczestnicy Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia
potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Rekolekcje dla Narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich, zaś w niektórych ośrodkach także w zakresie wizyt w poradniach rodzinnych. Natomiast Rekolekcje dla Narzeczonych, spełniają te wymagania jedynie w zakresie katechez przedmałżeńskich. Przygotowanie w zakresie naturalnych metod rozpoznawania okresów płodności, podobnie jak na wszystkich innych kursach przedmałżeńskich, prowadzone jest przy parafiach lub na specjalnych kursach. Uczestników Rekolekcji dla Narzeczonych prosimy o szczegółowe poinformowanie się o tym u osób przyjmujących zgłoszenia na Rekolekcje dla Narzeczonych.

Program ma na celu między innymi:

 • nauczenie się dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie jak i w ewentualnym przyszłym małżeństwie,

 • lepsze poznanie cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów, postaw życiowych osób planujących wspólne życie,

 • pełniejsze zrozumienie znaczenia sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej,

 • przeanalizowanie na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe.


W rekolekcjach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je: małżeństwo i ksiądz a także animatorzy Spotkań Małżeńskich.

ZGŁOSZENIA NA REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH:

Jagoda i Andrzej Krawczykowie Olsztyn tel. (89) 526-00-67 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
 • Czytania na środę, 21 listopada 2018

  Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

  (Ap 4,1-11)

  Ja, Jan, ujrzałem oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama