Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Pielgrzymki "Ojcu Świętemu śpiewajmy razem"
28
Kwi
"Ojcu Świętemu śpiewajmy razem" PDF Drukuj Email

Dziękczynna msza święta na rynku w Wadowicach będzie kulminacją pierwszomajowych uroczystości związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Planowana jest też transmisja z Watykanu i koncert wieczorem na centralnym placu miasta.

Uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II w Wadowicach to przede wszystkim wydarzenia religijne. Zarówno miasto, jak i parafie starają się więc zaspokoić oczekiwania wiernych oraz pielgrzymów, którzy w niedzielę (1.05) przyjadą do Wadowic i chcą ten dzień przeżyć na modlitwie. Taki jest przynajmniej główny plan wydarzeń przygotowany na 1 maja.

W niedzielę (1.05) pielgrzymi i wadowiczanie będą mogli zobaczyć główne uroczystości w Watykanie za pośrednictwem transmisji. Miasto organizuje telebimy, które zostaną rozstawione na rynku.

Tutaj dawny proboszcz wadowickiej fary ksiądz infułat Kazimierz Suder o godzinie 10:00 odprawi w koncelebrze dziękczynną mszę świętą. Natomiast o godzinie 12:00 planowane jest połączenie się z Watykanem by wspólnie ze zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański.

W niedzielę wieczorem o godz. 19.30 na rynku odbędzie się koncert koncert "Ojcu Świętemu śpiewajmy razem". Pokaże go w swoim kanale telewizja Polsat.

Na scenie, umiejscowionej na wadowickim rynku, zaśpiewają artyści, którzy występowali przed Janem Pawłem II. Krzysztof Krawczyk przypomni "Barkę" i "Ojcu świętemu śpiewajmy". Golec uOrkiestra wykona m.in. piosenkę "Leć muzyczko", którą żegnano Jana Pawła II podczas jego ostatniej pielgrzymki do ojczyzny (sierpień 2002).

Natomiast Chór z Wadowic i wadowiczanka Marta Bizoń zaprezentują "Moje miasto Wadowice" - hymn rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Na scenie pojawi się również Mietek Szcześniak, który zaśpiewa piosenkę "Raduj się świecie", a w interpretacji Alicji Węgorzewskiej usłyszymy pieśń "Ave Maria".

Telewizja Polsat 1 maja zamierza poświęcić Wadowicom sporo swojego czasu antenowego w dwóch stacjach w głównym kanale Polsatu i Polsat News. Stacja uczyniła z tego wydarzenia główny temat dnia, a Wadowice obok Rzymu będą drugim miastem na stałe obecnym w serwisach informacyjnych i kanałach stacji.

Uroczystości wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze będą relacjonować specjalni wysłannicy "Wydarzeń" i Polsat News. Od godz. 6.00 w Polsat News, aż do rozpoczęcia uroczystości beatyfikacyjnych na Placu Świętego Piotra w Rzymie, nadane zostanie specjalne wydanie programu "Nowy dzień" z Wadowic, która poprowadzi Marek Kacprzak.

W dniu beatyfikacji pielgrzymi przybywający do miasta będą mogli obejrzeć trzy wystawy związane z papieżem. Przed wszystkim w domu katolickim przy parafii Ofiarowania NMP "Skarb mojego życia" - replika Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Zawiera ona najcenniejsze pamiątki związane z Karolem Wojtyłą oraz multimedialne prezentacje nowego muzeum, które po remoncie uruchomione zostanie w 2012 roku.

W Muzeum Miejskim czynna będzie w tym dniu stała wystawa "Wadowice Karola Wojtyły". Trzecia ekspozycja łączy dwie poprzednie. To wystawa zdjęć ze spotkań Jana Pawła II z wadowiczanami podczas trzech pielgrzymek do rodzinnego miasta w 1979, 1991 i 1999 roku, która znajduje się za prezbiterium bazyliki.

PROGRAM WADOWICKICH UROCZYSTOŚCI:
1 maja
godz. 10:00 – uroczysta Msza święta na wadowickim rynku, której przewodniczyć będzie ks. infułat Kazimierz Suder, w trakcie Mszy św. będzie transmisja ceremonii beatyfikacyjnej z Watykanu (na telebimie),
godz. 12:00 – połączenie się z Watykanem na Anioł Pański (transmisja na telebimie),
godz. 19:30 - koncert na Placu Jana Pawła II w Wadowicach pt. „Ojcu Świętemu Śpiewajmy Razem”. Transmisja koncertu „na żywo” w TV.
13 maja:
godz. 9:00 - otwarcie wystawy na rynku Pt. „Błogosławiony Jan Paweł II w Drodze do Świętości”.
15 maja:
godz. 12:00 - wielka Masza święta „dziękczynna” za wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza
godz. 13:00 - Koncert Orkiestr Strażackich z całej Polski.
18 maja:
W dniu urodzin Ojca Świętego - Ogólnopolski Zjazd Szkół noszących imię Jana Pawła II

 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na piątek, 14 grudnia 2018

    Piątek II tygodnia adwentu - wspomnienie obowiązkowe św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 48,17-19)

    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: „Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię w...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama