Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Dni Papieskie XIII DZIEŃ PAPIESKI - JAN PAWEŁ II PAPIEŻ POKOJU
30
Paź
XIII DZIEŃ PAPIESKI - JAN PAWEŁ II PAPIEŻ POKOJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Sprawozdanie

z XIII Dnia Papieskiego

obchodzonego w Zespole Szkół

im. Boh. Września 1939 r. w Iławie

Tegoroczny XIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Dla podkreślenia tego dnia młodzież z klas IIE, IVb i III w przygotowała podczas zajęć religii plakaty mające stanowić wystrój szkoły. Treści na plakatach związane były z nauczaniem Jana Pawła II i tematyką dnia papieskiego. Został także przygotowany plakat - baner o długości 5 metrów, który zawisł przy wejściu do szkoły. Dzień Papieski w szkole przypadł na piątek 18.10. 2013 roku. Dzień wcześniej młodzież z klasy IIIw umieściła na terenie szkoły , na drzwiach klas plakaty wcześnie przez nią i przez inne klasy przygotowane. Następnego dnia od przerwy po 1 lekcji do przerwy po lekcji 5 przy świetlicy działało stanowisko z Quizami religijnymi i multimedialnymi grami religijnymi. Uczniowie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali tzw. papieskie ciastko i wizytówkę z cytatem wypowiedzi Jana Pawła II. Ciasta i kremówki zostały przygotowane przez samych uczniów dla swoich rówieśników. Podczas lekcji 2  - uczennice z klasy IVB przeszły po szkole z poczęstunkiem- papieskim ciastkiem-  dla nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Podczas dyżurów przy stanowisku z kremówkami zaangażowani byli uczniowie klas IIIE, IVB, IIF, IIIB, IIi.

Jednocześnie w świetlicy szkolnej uczniowie podjęli propozycję ręcznego przepisania Ewangelii wg św. Jana. Uczniowie wczuli sie w rolę ewangelistów a dla niektórych z nich była to okazja do zapoznania się z tekstem Ewangelii. W tym zadaniu udział wzięli uczniowie klas: IIC, Iii, ILHA, IIF, IJ, IIA. Przepisany tekst po sprawdzeniu zostanie oprawiony i będzie przypominał kolejnym pokoleniom uczniów naszej szkoły o tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, przy okazji Dnia Papieskiego podejmiemy się przepisania kolejnej Ewangelii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji Dnia Papieskiego. W cały Dniu i wcześniej w organizację włączyła się grupa około  70 uczniów z różnych klas.

Ks. Robert Gubernat

Walerian Lewko

 

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama