Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Dni Papieskie XIII DZIEŃ PAPIESKI - JAN PAWEŁ II PAPIEŻ POKOJU
30
Paź
XIII DZIEŃ PAPIESKI - JAN PAWEŁ II PAPIEŻ POKOJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Sprawozdanie

z XIII Dnia Papieskiego

obchodzonego w Zespole Szkół

im. Boh. Września 1939 r. w Iławie

Tegoroczny XIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Dla podkreślenia tego dnia młodzież z klas IIE, IVb i III w przygotowała podczas zajęć religii plakaty mające stanowić wystrój szkoły. Treści na plakatach związane były z nauczaniem Jana Pawła II i tematyką dnia papieskiego. Został także przygotowany plakat - baner o długości 5 metrów, który zawisł przy wejściu do szkoły. Dzień Papieski w szkole przypadł na piątek 18.10. 2013 roku. Dzień wcześniej młodzież z klasy IIIw umieściła na terenie szkoły , na drzwiach klas plakaty wcześnie przez nią i przez inne klasy przygotowane. Następnego dnia od przerwy po 1 lekcji do przerwy po lekcji 5 przy świetlicy działało stanowisko z Quizami religijnymi i multimedialnymi grami religijnymi. Uczniowie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali tzw. papieskie ciastko i wizytówkę z cytatem wypowiedzi Jana Pawła II. Ciasta i kremówki zostały przygotowane przez samych uczniów dla swoich rówieśników. Podczas lekcji 2  - uczennice z klasy IVB przeszły po szkole z poczęstunkiem- papieskim ciastkiem-  dla nauczycieli i pracowników obsługi szkoły. Podczas dyżurów przy stanowisku z kremówkami zaangażowani byli uczniowie klas IIIE, IVB, IIF, IIIB, IIi.

Jednocześnie w świetlicy szkolnej uczniowie podjęli propozycję ręcznego przepisania Ewangelii wg św. Jana. Uczniowie wczuli sie w rolę ewangelistów a dla niektórych z nich była to okazja do zapoznania się z tekstem Ewangelii. W tym zadaniu udział wzięli uczniowie klas: IIC, Iii, ILHA, IIF, IJ, IIA. Przepisany tekst po sprawdzeniu zostanie oprawiony i będzie przypominał kolejnym pokoleniom uczniów naszej szkoły o tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, przy okazji Dnia Papieskiego podejmiemy się przepisania kolejnej Ewangelii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji Dnia Papieskiego. W cały Dniu i wcześniej w organizację włączyła się grupa około  70 uczniów z różnych klas.

Ks. Robert Gubernat

Walerian Lewko

 

Joomla 1.5 themes, business website host.