Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Adopcja
02
Gru
Pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W ubiegłą sobotę, tj. 29 listopada 2014 r., Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii wyruszyło na Pielgrzymkę do Torunia, gdzie z Rodziną Radia Maryja z całej Polski i z różnych części świata świętowaliśmy XXIII rocznicę powstania tego radia. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Zgromadzonym w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Msza Święta celebrowana była przy ołtarzu, przy którym Jan Paweł II – będąc w Toruniu – odprawiał nabożeństwo czerwcowe.

Ks. Kardynał w swej homilii podkreślił, że słuchacze Radia Maryja chcą być wierni i są wierni Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Nie wolno ich lekceważyć i ośmieszać. Odnosząc się do swojej obecności w Toruniu, powiedział, że zdawał sobie sprawę, iż spotka się z krytyką niektórych środowisk. Tłumaczył, że podjął tę decyzję, kierując się poczuciem odpowiedzialności za jedność Kościoła w Polsce. Ks. Kardynał stwierdził stanowczo, że nie ma Kościoła toruńskiego i łagiewnickiego. Jeden jest Kościół – Chrystusowy. Dlatego powinniśmy być jednego ducha i jednej myśli. Zwracając się do redemptorystów, dziękował im za dzieło, które ofiarnie prowadzą od 23 lat.

Jak co roku, radiowa rodzina skierowała telegram do Ojca Świętego Franciszka, zapewniając Jego Świątobliwość o stałej modlitwie w intencjach Piotra naszych czasów.

Mszę Świętą poprzedził koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także występ aktorów scen polskich. Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik zaprezentowali program słowno-muzyczny w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II pt. „Czyńcie prawdę z miłością”.

I tak, ubogaceni Słowem Bożym oraz pokrzepieni rodzinną atmosferą, w godzinach wieczornych powróciliśmy rozmodleni i rozśpiewani do Iławy. Była to dla nas uczta duchowa.

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 21:09
 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na niedzielę, 23 września 2018

    Niedziela XXV tygodnia okresu zwykłego

    (Mdr 2, 12. 17-20)
    Bezbożni mówili: "Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszemu działaniu, zarzuca nam przekraczanie Prawa, wypomina nam przekraczanie naszych zasad...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama