Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Adopcja
02
Gru
Pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W ubiegłą sobotę, tj. 29 listopada 2014 r., Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii wyruszyło na Pielgrzymkę do Torunia, gdzie z Rodziną Radia Maryja z całej Polski i z różnych części świata świętowaliśmy XXIII rocznicę powstania tego radia. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Zgromadzonym w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Bema w Toruniu towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Msza Święta celebrowana była przy ołtarzu, przy którym Jan Paweł II – będąc w Toruniu – odprawiał nabożeństwo czerwcowe.

Ks. Kardynał w swej homilii podkreślił, że słuchacze Radia Maryja chcą być wierni i są wierni Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Nie wolno ich lekceważyć i ośmieszać. Odnosząc się do swojej obecności w Toruniu, powiedział, że zdawał sobie sprawę, iż spotka się z krytyką niektórych środowisk. Tłumaczył, że podjął tę decyzję, kierując się poczuciem odpowiedzialności za jedność Kościoła w Polsce. Ks. Kardynał stwierdził stanowczo, że nie ma Kościoła toruńskiego i łagiewnickiego. Jeden jest Kościół – Chrystusowy. Dlatego powinniśmy być jednego ducha i jednej myśli. Zwracając się do redemptorystów, dziękował im za dzieło, które ofiarnie prowadzą od 23 lat.

Jak co roku, radiowa rodzina skierowała telegram do Ojca Świętego Franciszka, zapewniając Jego Świątobliwość o stałej modlitwie w intencjach Piotra naszych czasów.

Mszę Świętą poprzedził koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także występ aktorów scen polskich. Halina Łabonarska i Jerzy Zelnik zaprezentowali program słowno-muzyczny w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II pt. „Czyńcie prawdę z miłością”.

I tak, ubogaceni Słowem Bożym oraz pokrzepieni rodzinną atmosferą, w godzinach wieczornych powróciliśmy rozmodleni i rozśpiewani do Iławy. Była to dla nas uczta duchowa.

Poprawiony: niedziela, 14 grudnia 2014 21:09
 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 12 grudnia 2018

    Środa II tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

    (Iz 40,25-31)

    „Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty. Podnieście oczy w górę i...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama