Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start
28
Cze
Wycieczka Scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza - Toruń/Solec Kujawski 24.06.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kolejny już raz Schola i Służba Liturgiczna z naszej parafii zaczyna wakacje wycieczką, która jest formą podziękowania za cały rok posługi na Eucharystii. Tym razem pojechaliśmy do Torunia - do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - i do Solca Kujawskiego.

Wyruszyliśmy wcześnie rano – co już było niezłym wyczynem – biorąc pod uwagę, że to był pierwszy dzień wakacji. Zaczynaliśmy od… McDonalda, który (czy tego chcemy, czy nie) jest właściwie stałym punktem prawie każdej wycieczki. I właściwie mogliśmy już wracaćUśmiech, ale… dobrze, że tak się nie stało. Wybraliśmy się na Stare Miasto, by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika i zakupić pamiątki. Kolejnym punktem był tajemniczy Młyn Wiedzy. Miejsce nauki przez zabawę – i to jaką! Mogliśmy wszystkiego dotykać, eksperymentować, tworzyć własne filmowe historie, budować, kręcić, malować, składać, lać wodę etc. Tylko jednej rzeczy nie było wolno nam dotykać. Było to tajemnicze Wahadło Foucaulta dowodzące obrót ziemi wokół własnej osi. Przechodząc przez kolejne kondygnacje Młyna, nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły trzy godziny. Był już czas na obiad, na który pojechaliśmy do Solca Kujawskiego. Po zjedzeniu pysznego posiłku już na terenie Juraparku ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną oglądać dinozaury, brontozaury, pterodaktyle etc. Mieliśmy wszyscy obawy, że będzie taki czas, gdy one wszystkie… ożyją – jak w filmie „Noc w Muzeum”. Na szczęście to się nie stało…, a my z radością i w pełnym składzie dotarliśmy na potężny plac zabaw z wielką pajęczyną, zjeżdżalnią i innymi atrakcjami. To był nasz ostatni punkt wycieczki (nie licząc nieplanowanej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego). Na koniec wszyscy dostali jeszcze niespodzianki ufundowane przez Ks. Michała Mirowskiego.

Był to udany wyjazd. Swoista nagroda za śpiew i służbę przy ołtarzu. Wyjazd w dużej części sfinansowany przez Parafię, za co bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi.

Schola i Ministranci z Parafii NP NMP w Iławie - z opiekunem Walerianem Lewko

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki, wejdź na stronę: http://goo.gl/photos/EdgwunTdWFomAfi28

Aby obejrzeć filmik z wycieczki, wejdź na stronę: https://youtu.be/E9 5NpGzdPs

Poprawiony: piątek, 30 czerwca 2017 07:04
 

Joomla 1.5 themes, business website host.