Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Parafia
24
Sty
PDF Drukuj Email


Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyKościół parafialny

Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (tzw. "biały kościół").

Odpust

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

Adres, kontakt

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 14-200 Iława

http://www.npnmp-ilawa.elblag.opoka.org.pl/

Tel./fax +48  89 648 46 07

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Ksiądz proboszcz

 

Ks. Kan. mgr Jerzy Żochowski (2005) (kapelan szpitalny)


Księża wikariusze

Ks. mgr Michał Mirowski (2014)

Ks. mgr lic. Tomasz Jeziorski (2017)


Kaplica Wieczystej Adoracji

 

Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie, ul. Kard. Wyszyńskiego 2


Kaplica szpitalna

 

Szpital Powiatowy im. Władysława Biegańskiego w Iławie, ul. Andersa 3


Miejscowości, ulice

 

Iława - ulice: Andersa, Asnyka, Broniewskiego, Brzozowa, Długa, Dolna, Dworcowa, Gdańska (2A-2D), Grunwaldzka, Jagiełły, al. Jana Pawła II, Kasprowicza, Kętrzyńska, Kolejowa, Kopernika, Kościuszki, Kresowa, Kręta, Królowej Jadwigi, Krótka, Lubawska, 1 Maja (1-27 i 2-10A), Mickiewicza, Mławska, Nowa, Nowomiejska, Ogrodowa, Piekarska, Poprzeczna, Słoneczna, Smolki (1-17 i 2-4A), Jana Sobieskiego, Szeroka, Toruńska, Usługowa, Wąska, Wojska Polskiego, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Żeromskiego, Celna, Komunalna, Towarowa, Warsztatowa

wsie: Dół, Dziarnówko, Dziarny, Ławice, Smolniki


Liczba wiernych

 

9 650 (stan na dzień 1 października 2006r.)

 

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 12 grudnia 2018

    Środa II tygodnia adwentu - wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

    (Iz 40,25-31)

    „Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?” — mówi Święty. Podnieście oczy w górę i...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama