Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Opiekun duchowy -  ks. Jerzy Kijkowski

Animator i odpowiedzialna za działalność koła  -  Stefania Paśko

PREAMBUŁA

Koło Przyjaciół Radia Maryja działa w naszej parafii od 14 lat.

Celem tej formacji jest „odmieniać oblicze Ziemi” – znaczy to wycisnąć na niej pieczęć wierności Chrystusowi, zabiegać by była ona coraz  bardziej   Boża  i  ludzka.

Papież Jan Paweł II postawił przed nami zadania, mówił: „nasza Ziemia, nasza Ojczyzna potrzebuje ciągle odnowy, musi każdego dnia rodzić się do nowego, lepszego życia”. Odpowiadając na apel Jana Pawła II całym sercem włączyliśmy się do realizacji tego zadania. Działanie to jednak wymaga szeroko otwartych oczu i wspaniałomyślnego serca. Trzeba się rozejrzeć dobrze dookoła siebie, wyjść poza krąg własnych spraw – z pracowicie budowanej twierdzy egoizmu i wygody. Jako katolicy jesteśmy stale wzywani do czuwania i nadsłuchiwania jak ewangeliczne panny z lampami.  Wzorem dla nas jest Maryja, która czuwała i rozważała sprawy w swoim sercu. My też musimy patrzeć, oceniać i  działać. Ojciec Tadeusz Rydzyk – dyrektor Radia Maryja i inicjator Dzieł powstałych przy tym Radiu określa to słowami: informacja, formacja, akcja. Jest w tym powiedzeniu logiczny związek – bo bez dobrej, prawdziwej informacji nie można mieć właściwej formacji, a bez odpowiedniej formacji nie sposób podjąć owocnego, moralnie zdrowego działania.

Dzieło odnawiania oblicza Ziemi potrzebuje gorących serc i otwartych głów. Czytelnym znakiem odnawiania oblicza Ziemi jest twórcza obecność Rodziny Radia Maryja w życiu każdej parafii. Odnawiają oblicze Ziemi młodzi i zupełnie mali. Każdy nowy brat czy siostra pozyskani dla Chrystusa to nowi robotnicy trudzący się nad odnawianiem oblicza Ziemi. Odnowić oblicze Ziemi może tylko „nowych ludzi plemię” –przemienionych przez łaskę Bożą, siejących miłość i dobro. Każdy może mieć w tym swój udział przez modlitwę, czyny dobroci, zaangażowanie się w dzieło nowej ewangelizacji.

Przed wszystkimi parafianami i nie tylko - drzwi naszego Koła są otwarte.

Zapraszamy do współpracy!!!!!!

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 PROGRAM DZIAŁANIA KOŁA PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA Administrator 924

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 21 listopada 2018

    Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

    (Ap 4,1-11)

    Ja, Jan, ujrzałem oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama