Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019 PDF Drukuj Email

1. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Kościuszki.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni:

13 stycznia 2019 r. (niedziela)

•          od godz. 15:00 – ul. Kościuszki nieparzyste 17-27A oraz „stara Skarbówka” i ul. Wąska

14 stycznia 2019 r. (poniedziałek)

•          od godz. 16:00 – ul. Kościuszki 13, 13A, 13B, 37

15 stycznia 2019 r. (wtorek)

•          od godz. 16:00 – ul. Kościuszki 3, 7, 9, 9B, 22, 29, 31

16 stycznia 2019 r. (środa)

•          od godz. 16:00 – ul. Kościuszki 18A, 18B, 20, 20A, 20B, 20C

17 stycznia 2019 r. (czwartek)

•          od godz. 16:00 – ul. Kościuszki 4A, 4B, 6, 6A, 6B, 8, 12

18 stycznia 2019 r. (piątek)

•          od godz. 16:00 – ul. Wojska Polskiego 22, 22A, 22B, 22C

19 stycznia 2019 r. (sobota)

•          od godz. 10:00 – ul. Wojska Polskiego 6A oraz 31-48 obie strony

•          od godz. 14:00 – ul. Brzozowa, ul. Wojska Polskiego parzyste 8-20

20 stycznia 2019 r. (niedziela)

•          od godz. 15:00 – ul. Wojska Polskiego  – pozostałe numery parzyste,  nr 5 i 7 oraz ul. Asnyka 1A

21 stycznia 2019 r. (poniedziałek)

•          od godz. 16:00 – ul. Wojska Polskiego – pozostałe numery nieparzyste

4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”.

5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 18:00 wystąpi iławski chór „Camerata“. Po Mszy odbędzie się również krótki koncert kolęd.

7. Nowy numer „Gościa Niedzielnego“ i artykuły: „Brama sakramentów“ – o sakramencie chrztu świętego. Łaska, oświecenie, obmycie. Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga; drugi artykuł: „Nas te klęczki uratowały“ – o tym, że państwo Maria i Leszek Gruszczyńscy – rodem ze Lwowa – przeżyli wspólnie w małżeństwie 70 lat. Kolejny artykuł: „Fredka rozmowy z Albertem“ – o panu Fredku spod Nowego Sącza, który rzeźbi figury Pana Jezusa i świętych. Do tego numeru jest także dołączony obrazek z modlitwą męża za żonę. Zapraszamy do lektury!

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Józefa Romanowskiego, Leonardę Walędzik. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 345

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama