Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.02.2020 PDF Drukuj Email

1. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzisiaj o godzinie 19:00 do naszego Kościoła na Wieczór Uwielbienia, w czasie którego będziemy uwielbiać naszego Pana Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. To będzie czas adoracji oraz modlitwy dziękczynienia i uwielbienia. Będziemy również modlić się w intencji przebłagania za grzechy języka, które popełniamy w codziennym życiu. Zaproszenie kierujemy zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych, które pragną trwać w bliskiej relacji z Bogiem oraz żyć Jego Słowem, które ma moc przemiany naszego życia.

2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:00, 11:00, 16:30, 18:00 i 20:00.

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości.

4. Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w Środę Popielcową - 26 lutego – po  Mszy św. o godz. 18:00 w salce parafialnej.

5. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17:00 dla dzieci; O godz. 17:30 dla dorosłych oraz w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:30.

6. Do sprzątania kościoła w piątek prosimy mieszkańców z ul. Kopernika.

7. W I sobotę marca 7.03.2020r. o godz. 5:00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, aby uczestniczyć w spotkaniu "Oddaj się Maryi" oraz zwiedzić wyjątkowe miejsce - Klasztor założony przez św. Maksymiliana Marię Kolbego. Koszt pielgrzymki 60 zł; zbiórka przy naszym kościele; zapisy u pani Basi Lewandowskiej (tel. 605 858 240) lub w kancelarii.

8. Ukończyliśmy renowacje ołtarzy bocznych. Mogliśmy to uczynić dzięki ofiarom złożonym przy rozprowadzaniu opłatka, a także dzięki anonimowej Parafiance z ul. Asnyka. Prace wykonał kamieniarz Rafał Grosz i jego dwaj pracownicy Darek i Jarosław oraz Tadeusz Zakrzewski.

9. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" polecamy artykuły: o tym, co papież napisał w swoim najnowszym dokumencie i jakie są "Cztery marzenia Franciszka"? Drugi artykuł: "Wielki Post i wielki pot" - nikogo dziś nie dziwi widok ludzi dbających o ciało. Gdy ktoś dba o duszę, zdziwienie jest powszechne. Jakie znaczenie mają praktyki pokutne dla życia duchowego? Kolejny artykuł: "Przeinformowani" codziennie przeciętny Kowalski jest bombardowany 34 GB danych, czyli odpowiednikiem stu tysięcy słów. Do czego prowadzi nadmiar informacji? Ostatni polecany artykuł: "85 kilometrów prawdy" - Tajne Archiwum Watykańskie wyjaśnia mnóstwo tajemnic.

10. Zmarła: Katarzyna Podwojewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 399

Joomla 1.5 themes, business website host.