Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.07.2018 PDF Drukuj Email

1. Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc w przygotowaniu pieszej pielgrzymki do sanktuarium w Lipach: ks. Markowi Witkowskiemu za prowadzenie pielgrzymki, panu Tomaszowi Cybulskiemu za koordynację i opiekę logistyczną, drukarni „Rampi”, hurtowni owoców i warzyw „Bartex”, Radzie Sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Targowisku Dolnym.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

3. W tym tygodniu 6 lipca przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Spowiedź od godz. 17:00.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ul. Asnyka.

5. W sobotę 7 lipca po Mszy świętej porannej nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Przypominamy, że Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy na modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja, które odbędzie się 8 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca! Wyjazd w sobotę 7 lipca o godzinie 21:30 z parkingu przy naszym Kościele. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do środy włącznie po wieczornej Eucharystii u członków Koła.

7. Nasza diecezja organizuje pielgrzymkę młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie w dniach 21-22 września 2018 r. Bliższe informacje i zapisy u ks. Michała. Liczba miejsc ograniczona!!

8. Wojewoda warmińsko-mazurski apeluje do rolników o zgłaszanie strat w uprawach w wyniku długotrwałej suszy. Złożenie wniosku do urzędu gminy uruchamia procedurę oszacowania szkód i uzyskania rekompensaty. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Pomocy udzielają pracownicy urzędów gminy oraz organizacji rolniczych.

9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuły: „Holy-days” (czyli „Święte dni”) – o tym, że Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. Mamy tutaj kilka propozycji duchowych „last minute”; „Czym się pani teraz zajmuje?” – historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru; pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski” – o krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo ‘odpoczynek’; a także artykuł „Wakacje z książkami” – dziennikarze „Gościa” polecają książki na lato. Zapraszamy do lektury!

10. Sakrament małżeństwa zawarli: Natalia Kaczmarczyk i Karol Kamiński; Monika Bendyk i Arkadiusz Sitek. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…

11. Zmarłe w minionym tygodniu: Henryka Łupaczewska i Władysława Różyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 320

Joomla 1.5 themes, business website host.