Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 02.12.2018 PDF Drukuj Email

1. Od dzisiaj przed kościołem rozprowadzamy wigilijne świece „Caritas“ w cenie 6 zł.

2. Msza św. ”Roratnia” w dni powszednie o godz. 7:00, a w środę i piątki o godz. 18:00 (w te dwa dni zapraszamy również dzieci i młodzież). Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

3. 7 grudnia w pierwszy piątek miesiąca - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. W tym dniu po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Wojska Polskiego.

4. 8 grudnia w sobotę w naszym kościele od godz. 12:00 Godzina Łaski.

5. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary na tacę w ramach zbiórki, która przeprowadzona będzie w kościołach w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m. in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

6. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się za tydzień, wygłosi w naszej wspólnocie o. Zbigniew Ptak - paulin. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. W niedzielę o godz. 13:00 zostanie odprawiona odpustowa Msza św. z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji Parafian.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru "Gościa Niedzielnego". Dziś polecamy: „Mapa męczeństwa“. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że co siódmy chrześcijanin jest prześladowany za wiarę. W 38 krajach te prześladowania mają charakter systematyczny i skrajny. W dalszym ciągu - ten nowy numer oferuje nam adwentowy cykl artykułów pt.: "Z Duchem Twoim" – czyli  skupienie się na darach Ducha Świętego. Tym razem o darze mądrości. Kolejny artykuł zatytułowany jest: „Tacy zwykli ludzie“. To o zakonnikach i siostrach zamordowanych przez islamistów w Algierii w latach 1994-96. 8 grudnia w Oranie odbędzie się beatyfikacja bpa Pierre’a Claverie i pozostałych braci. I jeszcze jeden artykuł: „Nowo narodzone“. To o codziennym życiu dzieci mieszkających w Betlejem.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Romana Mówińskiego i Annę Gregorczyk: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 340

Joomla 1.5 themes, business website host.