Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.09.2018 PDF Drukuj Email

1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, który wisi przy wejściu do kościoła pod chórem.

Do sprzątania kościoła poprosimy mieszkańców z ul. Kościuszki.

2. Za tydzień kazanie wygłosi ks. Rekolekcjonista z formacji Ogniska Światła i Miłości. Będzie ono dotyczyło Marty Robin, której przez 52 lata jedynym pokarmem była Komunia św. Zapraszamy Was i Waszych przyjaciół do naszego parafialnego zapoznania się z tą niezwykłą postacią.

3. Pierwsze po wakacjach spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 16 września o godz. 14:30 w kościele.

4. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze: Okazuje się, że nasz "Gość Niedzielny" ma już 95 lat. Staruszeczek, ale czytamy go z chęcią. W tym artykule przedstawione są sylwetki redaktorów naczelnych pisma oraz opinie znanych dziennikarzy i publicystów o tygodniku; kolejny artykuł "Patronka czystych serc" – czyli o nowej błogosławionej na Słowacji - Annie Kolesarovej, która zginęła podczas II wojny światowej, broniąc swojej czystości. Miała zaledwie 16 lat. Następny artykuł:  "Łódki bez wody”, opisuje pierwszą w Polsce wieś, która została całkowicie przeniesiona w inne miejsce, aby móc zbudować zbiornik retencyjny na Odrze. Mamy również debiut nowego działu "Cztery strony kobiety" - specjalnie dla czytelniczek - o zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone porady i przepisy kulinarne.

5. We wrześniowym "Małym Gościu Niedzielnym" znajdziemy bezpłatny dodatek - kalendarz na rok szkolny. W środku numeru jest także plakat z cytatem z Ewangelii.

6. Zmarły: Władysław Skibiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 328

Joomla 1.5 themes, business website host.