Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.09.2018 PDF Drukuj Email

1. Rozpoczyna się rok szkolny. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci dziś podczas Mszy św. o godz. 10:45. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego w najbliższy piątek od 17:00 do 18:00.

2. Spotkania grupy ministrantów w naszej parafii będą się odbywały w każdą sobotę o godz. 9:00. Poprowadzi ich w tym roku ks. Michał. Grupa lektorów będzie miała spotkania w soboty o godz. 10:00. Opiekunem lektorów jest ks. Tomasz. Pierwsze spotkania dla ministrantów i lektorów odbędą się 15 września. Próba scholi dziecięcej odbywa się w każdą niedzielę o godz. 9:45 w salce. Scholkę od lat prowadzi pan Walerian Lewko, katecheta. Zachęcamy dziewczynki do śpiewania w scholi, a chłopców do służby przy ołtarzu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Królowej Jadwigi.

4. W sobotę odwiedzimy naszych chorych.

5. Za tydzień zbiórka na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie naszego elbląskiego Seminarium Duchownego.

6. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego". I tak zaczynamy od artykułu "Rodzina w pogubionym świecie" - obszerne relacje z papieskiej pielgrzymki do Irlandii, w tym ze Światowego Spotkania Rodzin; drugi artykuł: "Proroctwo Maksymiliana" - o otwarciu Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie; kolejny: "Zanim będzie za późno" - o walce z rozpowszechnionymi w dzisiejszym świecie nowotworami; a także artykuł o tym, jakie są zalety, a jakie wady zmiany czasu - gdybyśmy mieli zrezygnować z przestawiania zegarków dwa razy do roku.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Bogdana Olkowskiego, Leopolda Kuszyńskiego i Witolda Kowalewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 328

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama