Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.06.2018 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

2. Procesje eucharystyczne w naszym kościele do czwartku włącznie - w ramach nabożeństw czerwcowych. Przez cały czerwiec śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie o godz. 17:30.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Andersa.

4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Ostateczny termin zapisów na Festiwal Życia - piątek 8 czerwca, godz. 19:30 w salkach przy kościele Przemienienia Pańskiego w Iławie.

6. W przyszłą niedzielę 10 czerwca będziemy przeżywali w naszym mieście IV Iławski Marsz dla Życia i Rodziny. W naszym kościele o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. O godz. 16:00 marsz wyruszy z placu przy naszym kościele, przejdziemy ulicami: Wyszyńskiego, Kopernika, Sobieskiego, bulwarem Jana Pawła II, zakończenie w amfiteatrze. Tam odbędzie się program artystyczny. Serdecznie zapraszamy!

7. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" polecamy artykuły: "Norweżka prosi nas o azyl". Dlaczego? O tym dowiemy się z "Gościa". Drugi artykuł": "EKG Bożego serca". Jest rozpalone, przebite. Usycha z tęsknoty. Co jeszcze elektrokardiogram powie nam o sercu Najwyższego?. Trzeci artykuł - "Wysłana przez Boga" - o nowej błogosławionej Kościoła - s. Leonelli Sgorbati ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia, zamordowanej w 2006 r. w Somalii. Ugodzona siedmioma pociskami islamistów ostatkiem sił wyszeptała: "Przebaczam, przebaczam, przebaczam..." A w dodatku elbląskim mamy m.in. sylwetki 7 nowych kapłanów wyświęconych przed tygodniem w naszej diecezji. Zapraszamy do lektury!

8. Sakrament małżeństwa zawarli: Kinga Piasecka i Adrian Szymański. W ich intencji: Zdrowaś, Maryjo...

9. Zmarli w minionym tygodniu: Barbara Lubrecht, Zdzisław Tadeusz Wrosz. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 319

Joomla 1.5 themes, business website host.