Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.11.2018 PDF Drukuj Email

1. Dziś o godz. 16:30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. sprzątamy kościół z mieszkańcami ul. Asnyka i Brzozowej.

4. Za tydzień, o godz. 19:00 w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu odbędzie się Wieczór Chwały przygotowany przez parafialną Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia. To będzie wyjątkowy i niezapomniany czas wspólnego oddania chwały Bogu poprzez modlitwę i śpiew.

5. Za tydzień zbiórka na tacę jest przeznaczona na Elbląskie Seminarium Duchowne. Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze seminarium.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii organizuje w dniu 1 grudnia br. Pielgrzymkę do Torunia na Uroczystość 27-lecia powstania Radia Maryja. Wyjazd 1 grudnia z parkingu przy naszym Kościele o godzinie 9:00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy przyjmują członkowie Koła po każdej Eucharystii w dni powszednie. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. Nowy nr "Gościa Niedzielnego" proponuje nam zapoznanie się z najstarszym kościołem w Gdańsku. Jest to bazylika św. Mikołaja. Posługują tam dominikanie. Jest to bardzo piękny kościół, któremu grozi zawalenie. Trwa walka o jego ocalenie. Czy uda się go uratować? Artykuł zatytułowany jest "Róże za zamkniętymi drzwiami". Drugi artykuł: „On jest po naszej stronie“. Czyli o tym, jak zostać świętym - i metodzie pozwalającej zaakceptować samego siebie. Trzeci artykuł: "Na świętą nogę buty robiłem" - o panu Stanisławie, który przez wiele lat szył buty dla Jana Pawła II. W dodatku elbląskim poznamy Siostry Karmelitanki Bose w artykule: "Modlitwa, formacja i haftowanie". I ostatni, polecany artykuł: Dlaczego powinniśmy czytać dzieciom. Zapraszamy do lektury!

8. Dziś poświęcimy opłatek, którym podzielimy się z bliskimi przy wigilijnym stole. Aby poświęcony opłatek trafił do każdej rodziny w naszej Parafii, prosimy o pomoc w jego rozprowadzaniu. Zachęcamy zarówno osoby, które co roku angażują się w tę posługę, jak i każdego, kto czuje się odpowiedzialny za wspólnotę Kościoła. Można objąć posługą swoją ulicę lub tylko blok, czy też klatkę. Złożone ofiary przeznaczone będą na odnowienie figury Matki Bożej /na dziedzińcu/ i przeniesienie figury Pana Jezusa z dziedzińca do ogrodu.

9. Zmarli w minionym tygodniu: Eugeniusz Gołębiewski, Zbigniew Mech. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 340

Joomla 1.5 themes, business website host.