Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26.08.2018 PDF Drukuj Email

1. Piątkowo kościół sprzątamy z mieszkańcami ul. Grunwaldzkiej.

2. W sobotę przypada 1 września: dzień pamięci ofiar II wojny światowej, a tym samym dzień modlitw o pokój na świecie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00. Na Eucharystii będą kombatanci, którym swoją obecnością chcemy podziękować za ich oddanie naszej Ojczyźnie.

Wcześniej po Mszy św. porannej nabożeństwo I-szych sobót miesiąca.

3. W niedzielę [za tydzień, 2 września] na Mszy św. o godz. 10:45 poświęcenie tornistrów i przyborów dla dzieci rozpoczynających rok szkolny. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

4. Naszych chorych odwiedzimy w następną sobotę, tj. 8 września.

5. W dzisiejszym "Gościu Niedzielnym" o objawieniach Matki Bożej w zachodniej Irlandii. Dobrze jest przeczytać ten artykuł przed spotkaniem rodzin z papieżem Franciszkiem w tym kraju. Drugi artykuł w wywiadzie z paulinem o. Michałem Leganem mówi o sekretach Jasnej Góry, pobożności i nawróceniu na Woodstocku. Trzeci polecany artykuł opowiada o polskim misjonarzu w peruwiańskich Andach. Na wysokości 3 tys. m n.p.m. Ks. Maciej posługuje w trzydziestotysięcznej parafii.

6. Sakrament małżeństwa zawarli: Dorota Klemarczyk i Mateusz Makowiecki, Sabina Stawicka i Kamil Watkowski. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo...

7. Zmarły w minionym tygodniu: Ryszard Chyziński. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 328

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama