Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU PDF Drukuj Email

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z początkiem obecnego tygodnia przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 67. rocznica powstania warszawskiego. Zaś w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada akurat tego dnia, w modlitwach będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego Miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele o godz.:17:00.
Do wieczornego sprzątania naszej świątyni prosimy mieszkańców z ul. Andersa.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanej.

5.  W nadchodzącym tygodniu są jeszcze   2 wolne intencje:  środa i piątek 7:00 rano.

6.  Serdecznie witamy w naszej parafii dwóch księży wikariuszy: Ks.Krzysztofa i ks.Adriana.
Życzymy im owocnej pracy!!!

7. Wczoraj pobłogosławiliśmy dwie pary: Dorotę Kołecką i Arkadiusza Karkut, Natalię Wrońską  i Kamila Wiącek. W ich intencji: ”Zdrowaś Maryjo!”

 
«pierwszapoprzednia301302303304305306307308309310następnaostatnia»

Strona 304 z 328

Joomla 1.5 themes, business website host.