Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 27.05.2018 PDF Drukuj Email

1.  W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod Postaciami Eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7:00, 8:15, 9:30, 10:45 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:45 wyjdziemy w procesji na ulice naszej parafii, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach /ul. Wyszyńskiego, Sobieskiego, Królowej Jadwigi/ będziemy rozważali Słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

2. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne oktawy Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:30 będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

3. W piątek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie o godz. 17:30. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17:00 spowiedź. Do sprzątania kościoła bardzo prosimy mieszkańców z ul. 1 Maja.

4. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo pierwszosobotnie; przed południem odwiedziny chorych.

5. Nowy nr "Gościa Niedzielnego" zachęca nas do uczestnictwa w procesji przez artykuł „Miej odwagę oddać Mu chwałę“. Procesja Bożego Ciała to nasze wspólne wyznanie wiary w zwycięstwo miłości. Drugi polecany artykuł „Muezin tak, dzwony nie“. Kościoły w Szwecji nie mogą używać dzwonów. Muzułmanie, których w Szwecji jest 400 tys., mają więcej praw niż chrześcijanie. I kolejny: O małym bracie Morisie. Jego życie było gotowym materiałem na scenariusz filmowy. Francuski ksiądz posłany do slumsów w Maroku. Potem pracujący na warszawskiej Pradze. Należał do Małych Braci Jezusa.

6. Zmarli w minionym tygodniu: Kazimierz Januszewski, Jarosław Krasiński, Jan Lempek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 319

Joomla 1.5 themes, business website host.