Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20.05.2018 PDF Drukuj Email

1. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. O godz. 12:30 w parafii św. Andrzeja Boboli Msza św. odpustowa z ucałowaniem relikwii świętego, a od godz. 16:00 przy tamtejszym kościele odbędzie się festyn parafialny - będzie można skosztować pieczonego dzika. Zapraszamy!

Młodzież z Iławskiego KSM-u zaprasza młodych ludzi na wyjątkowe spotkanie pod nazwą Festiwal Życia, który w tym roku odbędzie w Centrum Młodzieżowym w Kokotku koło Lublińca. Jeśli są jakieś pytania, młodzież chętnie na nie odpowie po Mszy Świętej przed kościołem. Młodzież będzie również rozdawać ulotki, na których są informacje o zjeździe. Można zabrać te ulotki także dla młodych ludzi z naszych rodzin.

2. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kopernika.

5. W dalszym ciągu zapraszamy na Nowennę w intencji matek połączoną z Nabożeństwem Majowym. Imiona matek żyjących i zmarłych wrzucamy do skarbony pod chórem. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia zakończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 18:50 w kościele.

8. I znowu w tym tygodniu wyjątkowy numer "Gościa Niedzielnego", który wydrukował wspomnienia naszego parafianina z rowerowej pielgrzymki do Fatimy. Pokonywał codziennie 157 km. Potrzebował 25 dni na dotarcie do Matki Bożej. Drugi artykuł pt.“Bez krzyża nad brzegiem Bagmati“, opowiada o trudnej sytuacji chrześcijan w Nepalu. Czyli, jak rozwija się kościół u stóp Himalajów. Trzeci polecany artykuł mówi o Duchu Świętym, z którym mamy kłopot, by odkryć Jego działanie w naszym życiu.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 319

Joomla 1.5 themes, business website host.