Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 PDF Drukuj Email

1. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gości na "IŁAWSKĄ NOC ŚWIĘTYCH", która odbędzie się 31 października. Wydarzenie rozpocznie uroczysta Eucharystia w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 18:00, następnie pójdziemy w procesji do naszego kościoła, gdzie zakończymy uroczystość oddaniem czci relikwiom świętych i błogosławionych. W drodze zatrzymamy się na rynku na modlitwę w intencji miasta i jego mieszkańców. Prosimy zabrać ze sobą świece na procesję. Szczegóły na plakacie.

3. Tradycyjnie już 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 14:00 zgromadzimy się na cmentarzu przy ul. Ostródzkiej, o godz. 15:00 przy ul. Piaskowej, o godz. 16:00 na naszym cmentarzu przy ul. Kard. Wyszyńskiego, aby podczas procesji polecać Miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

4. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

5. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. o godz. 13:00. Pamiętajmy, że nasza obecność na cmentarzu w tym dniu nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św.

6. W piątek w Dzień Zaduszny - czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00, 11:00 i 18:00.

7. Od 2 listopada zapraszamy na wypominki – modlitwę w intencji naszych zmarłych - codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.

8. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z I piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

9. 3 listopada o godz. 7:00 Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. - Nabożeństwo I Sobót. Odwiedziny chorych.

10. W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" możemy przeczytać artykuł pt. "Koniec męki". Czyli: o uzyskiwaniu odpustów za zmarłych. Każdego dnia możliwe jest wyrwanie z czyśćca jednej osoby. Można naprawdę zawołać: „To dopiero koło ratunkowe”. Do tego numeru mamy też dołączony obrazek z modlitwą za zmarłych; drugi artykuł o tym, jak "Gość Niedzielny" pomógł 5 kobietom odkryć swoje powołanie - i wstąpiły do klasztoru sióstr benedyktynek; kolejny artykuł: "Słowo w żałobie" - jak pomóc osobie, której ktoś bliski odszedł do wieczności; ostatni polecany artykuł "Bo wszyscy jesteśmy od Boga" - o tureckim, muzułmańskim małżeństwie, które opiekuje się polskim, katolickim cmentarzem w Kazachstanie. Zapraszamy do lektury!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 340

Joomla 1.5 themes, business website host.