Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA - 06.05.2018 PDF Drukuj Email

1. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. W tym dniu o godz. 11:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w 73. rocznicę zwycięstwa nad III Rzeszą.

2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do udziału, a także do odmawiania litanii loretańskiej w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach.

3. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie Nabożeństwa Majowego.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Sobieskiego.

5. 19 maja (sobota) Odnowa w Duchu Świętym organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wynosi 70 zł od osoby. Wyjazd w piątek 18 maja o godz. 23:00 z parkingu przy naszym kościele. Powrót w godzinach nocnych z soboty na niedzielę. Jest wolnych 9 miejsc. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Michała.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

7. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuł o chłopcu o imieniu Alfie. Jego zdjęcie obiegło świat. Stał się ikoną walki o godność i prawo do życia. Niestety, cała ta historia jest oskarżeniem naszej cywilizacji. Drugi artykuł pt. „Nie ma jak u Mamy” – to nie tylko Jasna Góra, na której rozdano 2,8 mln Komunii św., ale również ciekawe, codzienne życie zakonników w klasztorze. Kolejny artykuł dotyczy Portugalii. Jest tam aborcja na życzenie u 14-latek. Adopcja dzieci przez pary homoseksualistów. A teraz forsowane są postulaty z eutanazji i zmiany płci u 16-latków. No i ostatni rekomendowany przez nas artykuł brzmi w pięknym tytule: „Religijni żyją dłużej”. Zachęcamy do lektury!

8. Sakrament małżeństwa zawarli: Marzena Lorek i Artur Pyzara. W ich intencji: Zdrowaś, Maryjo...

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Paczkowski, Grzegorz Wejnarski. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 319

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama