Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.10.2018 PDF Drukuj Email

1. Dziś o godz. 16:30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

2. Dzisiaj - także w Dniu Edukacji Narodowej naszą modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3. A w czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, pomodlimy się w intencjach pracowników służby zdrowia.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców z ul. Gdańskiej.

5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z przeznaczeniem dla polskich misjonarzy. Również za tydzień (21 października) spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 14:30 w kościele.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami i Mszą św. Gregoriańską z wyznaczoną datą odczytania można składać do skarbony pod chórem.

7. Remontu schodów prowadzących do kościoła dokonuje nasz parafianin Jerzy Słomski, któremu dziękujemy również za konserwacje dzwonów. Pan Jerzy namawia nas do wymiany wszystkich płytek i wierzy, że Parafianie o to zadbają. Co daj Boże!

8.  Nowy nr "Gościa Niedzielnego" wychodzi do nas z artykułem z okładki pt. „Papież, który nas zmienił“: to oczywiście nasz Jan Paweł II, który oddziaływał na cały świat. Nie tylko na katolików. W tym nurcie jest artykuł o stypendystach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którą dziś mamy przyjemność finansowo wesprzeć. Kolejny artykuł zatytułowany jest: „Głupia, otwórz oczy!“ To o pięknym miejscu na szlaku do Fatimy lub do Santiago, którego szefem jest sam Jezus.

9. Sakrament małżeństwa zawarli: Emilia Ptak i Łukasz Sakowski. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo...

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Genowefę Szwarc, Irenę Wantowską, Andrzeja Zombeckiego i Zofię Pawluk. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

•          15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

•          16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

•          17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

•          18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

•          20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 340

Joomla 1.5 themes, business website host.