Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Ogłoszenia
Ogłoszenia
TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.07.2018 PDF Drukuj Email

1. Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc w przygotowaniu pieszej pielgrzymki do sanktuarium w Lipach: ks. Markowi Witkowskiemu za prowadzenie pielgrzymki, panu Tomaszowi Cybulskiemu za koordynację i opiekę logistyczną, drukarni „Rampi”, hurtowni owoców i warzyw „Bartex”, Radzie Sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Targowisku Dolnym.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

3. W tym tygodniu 6 lipca przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. Spowiedź od godz. 17:00.

4. Do piątkowego sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ul. Asnyka.

5. W sobotę 7 lipca po Mszy świętej porannej nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Przypominamy, że Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy na modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja, które odbędzie się 8 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca! Wyjazd w sobotę 7 lipca o godzinie 21:30 z parkingu przy naszym Kościele. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do środy włącznie po wieczornej Eucharystii u członków Koła.

7. Nasza diecezja organizuje pielgrzymkę młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Wilnie w dniach 21-22 września 2018 r. Bliższe informacje i zapisy u ks. Michała. Liczba miejsc ograniczona!!

8. Wojewoda warmińsko-mazurski apeluje do rolników o zgłaszanie strat w uprawach w wyniku długotrwałej suszy. Złożenie wniosku do urzędu gminy uruchamia procedurę oszacowania szkód i uzyskania rekompensaty. Wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Pomocy udzielają pracownicy urzędów gminy oraz organizacji rolniczych.

9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuły: „Holy-days” (czyli „Święte dni”) – o tym, że Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. Mamy tutaj kilka propozycji duchowych „last minute”; „Czym się pani teraz zajmuje?” – historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru; pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski” – o krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo ‘odpoczynek’; a także artykuł „Wakacje z książkami” – dziennikarze „Gościa” polecają książki na lato. Zapraszamy do lektury!

10. Sakrament małżeństwa zawarli: Natalia Kaczmarczyk i Karol Kamiński; Monika Bendyk i Arkadiusz Sitek. W ich intencji: Zdrowaś Maryjo…

11. Zmarłe w minionym tygodniu: Henryka Łupaczewska i Władysława Różyńska. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 328

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama