Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Służba Liturgiczna Ołtarza
Służba Liturgiczna Ołtarza
Turniej Piłki Halowej Służby Liturgicznej Ołtarza miasta Iława PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 października 2011 09:51


 

12 listopada 2011r. odbędzie się Turniej Piłki Halowej Służby Liturgicznej Ołtarza miasta Iława. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Hali widowiskowo - sportowej w Iławie. Tak jak dotychczas przewidujemy trzy kategorie: 1.Szkoła podstawowa, 2. Gimnazjum, 3. Open. Zgłoszenia prosimy kierować do końca października na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Szczegółowych informacji udzielają Ks. Adrian i Ks. Robert


 

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 19:59
 
Dzień Skupienia Służby Liturgicznej Ołtarza miasta Iława PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 października 2011 09:49


W sobotę 15 października w naszej parafii odbędzie się kolejny Dzień Skupienia Służby Liturgicznej Ołtarza miasta Iława. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z opiekunami.


 

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 19:59
 
Wycieczka rowerowa ministrantów na ognisko w Karasiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 września 2011 05:53

 

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 19:59
 
Turniej SLO 2011 - Orlik Lipowy Dwór PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 14 maja 2011 15:12

Turniej SLO 2011 - Orlik Lipowy Dwór

14.05.2011 r. odbył sie kolejny Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Ołtarza Miasta Iławy.

Tym razem organizatorem była Parafia Św. Andrzeja Boboli z Lipowego Dworu. Ministranci z naszej parafii wywalczyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych. GRATULUJEMY.


 
Poznaj swoją godność... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 stycznia 2011 23:13
Liturgiczna Służba Ołtarza parafii NPNMP w Iławie
KRÓLUJ NAM CHRYSTE
ZAWSZE I WSZĘDZIE!

 

Poznaj swoją godność...
» W czym wyraża się godność człowieka i chrześcijanina?
» Co ona oznacza dla bycia człowiekiem z klasą?
» Jak współpracować z Duchem Piękna (Duchem Świętym) w rozwoju godności?
» Co to znaczy, że jestem ikoną Boga jako lektor, ministrant?

Godność człowieka nie jest jednym z wielu przymiotów człowieka, czy ciągłym życzeniem, które człowiek pragnie spełnić. Godność zawiera się w samym bycie człowieka, w jego egzystencji.
>>>>>KLSO'07<<<<<

 

Jan Paweł II do ministrantów podczas audiencji generalnej - 1 sierpnia 2001.
... Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. ... Strój ministranta jest strojem szczególnym. Przypomina on szatę, którą zakłada każdy przyjęty do wspólnoty w Jezusie Chrystusie. Mam na myśli szatę chrzcielną, której głęboki sens wyjaśnia św. Paweł: «Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa» (Ga 3, 27). .... Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym. Jezus jest obecny, kiedy wspólnota się gromadzi, by modlić się i sławić Boga. Jezus jest obecny w Słowie Pisma Świętego. Jezus jest obecny zwłaszcza w Eucharystii pod postacią chleba i wina. Działa On za pośrednictwem kapłana, który in persona Christi sprawuje Mszę św. i udziela sakramentów. W ten sposób podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi «pomocnikami proboszcza». Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie.
Często ministrant trzyma w ręku świecę. Jakże nie myśleć o tym, co powiedział Jezus w Kazaniu na górze: ŤWy jesteście światłem światať ( Mt 5, 14). Wasza posługa nie może ograniczyć się do pomieszczeń kościoła. Powinna promieniować w życiu codziennym: w szkole, w rodzinie i w przeróżnych środowiskach społecznych. Kto bowiem chce służyć Jezusowi Chrystusowi w kościele, powinien być wszędzie Jego świadkiem. ....
>>>>>JP II<<<<<

Służba Liturgiczna
Ministranci kojarzeni są zwykle z młodymi chłopcami, krzątającymi się wokół ołtarza w czasie sprawowania liturgicznych obrzędów. Jednak obok tych najmłodszych są także i starsi młodzieńcy. Pełnią oni rozmaite posługi w czasie liturgii: są ministrantami, lektorami, kantorami czy ceremoniarzami.
Powołanie ministranckie jest specyficznym powołaniem do służby przy ołtarzu Chrystusa. Nie każdy jest do tej służby wezwany i nie każdy to wezwanie przyjmuje. Jest przecież wielu rówieśników, którzy nie są ministrantami.
Przeżywając liturgie sakramentalną, ministrant uczy się przeżywać całe swoje życie jako uwielbienie Boga i uświęcenie siebie jako chrześcijanina. Zawsze, niezależnie od miejsca i środowiska w którym się znajduje nie przestaje być ministrantem - człowiekiem bliższym Panu Bogu. W codzienności ministrant stara się postępować według reguł, które nazywamy "Zasadami Ministranta"

1. Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki.
2. Ministrant służy Chrystusowi w ludziach.
3. Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swym charakterem.
4. Ministrant rozwija w sobie życie Boże.
5. Ministrant poznaje liturgię i żyje nią.
6. Ministrant wnosi wszędzie prawdziwą radość.
7. Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie.
8. Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa.
9. Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej.
10. Ministrant modli się za ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.

Ministranckie pozdrowienie Króluj nam Chryste, wyraża to, że stara się on, by Chrystus królował w jego sercu i w sercach innych ludzi - Zawsze i wszędzie.

>>>>>Tomek LSO<<<<<

 

Pan Jezus powiedział:
«..Przyjdzcie do Mnie wszyscy,którzy utrudzeni i obciążeni jsteście,a Ja was pokrzepię.»

Bóg nas lektorów i ministrantów dołączył do swojego grona abyśmy byli głosicielami Słowa Bożego jak księża i katecheci. Bóg pozwala nam iść przez życie bez jakichkolwiek problemów, więc kolego starszy czy młodszy nie czekaj dołącz do ministrantów i lektorów, słóż Bogu Naszemu jeśli to zrobisz napewno nie uczyni Cię to słabszym ale wzmocni w wierze i duchu.
Jesteśmy jak małe motyle, które zaczynają się wykluwać z kokonu. Wielu z nas rozerwało moc sideł i weszło w świat Boga. Wielu z nas więzi się w nich ale inni pomagają im się z niego uwolnić i rozcinają kokon.

«Miłość Chrystusa przynagla nas, aby ci, co żyją, nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał.»

Bóg ciagle uczy nas czynnej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu. Oddając swoją posługę w kościele mozemy wyrazić gotowość do miłości i wierności wobec Boga. Bądz pewien, że Jezus Kocha Cię bezgranicznie: Kocha Cię i przyjmnie Cię takim jakim jesteś. Jezus jest przyjacielem, który pragnie powieżyć Ci wszystko co kolwiek wie: Ty zaś słuchaj Jego nauczania. Nie zniechęcaj się: również w momentach gdy wydaje Ci się, że nic nie osiagniesz, módl sie. Modlitwa i służba Bogu nie jest ucieczką: wejdz na nowo w codzienność napełniwszy się modlitwą.

«W sprawiedliwości ujrzę Twe oblicze, nasycę się Twoim widokiem, gdy ukaże się Twoja chwała.»

>>>>>Krzysiek M. LSO<<<<<

KRÓLÓJ NAM CHRYSTE
Herb Ministrancki
ZAWSZE I WSZĘDZIE!

Poprawiony: poniedziałek, 24 stycznia 2011 23:21
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na poniedziałek, 19 listopada 2018

    Poniedziałek XXXIII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne błogosławionej Salomei, dziewicy

    (Ap 1,1-4;2,1-5a)

    Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, i wysławszy swojego...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama