Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Eucharystyczny Ruch Młodych
Eucharystyczny Ruch Młodych
Spotkania ERM-u PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 września 2012 10:48

Spotkania ERM-u w każdą sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.

Zapraszamy wszystkie dzieci

 
Dzieci z ERM-u oraz Ministranci zaprosili swoje Mamy z okazji Dnia Matki na piknik do Karasia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 28 maja 2011 13:11

Dzieci z ERM-u oraz Ministranci zaprosili swoje Mamy z okazji Dnia Matki na piknik do Karasia

Dziękujemy Panu Zientarskiemu z Karasia za gościnę. Bóg zapłać.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 20:47
 
NIEDZIELA PALMOWA 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 kwietnia 2011 10:17

NIEDZIELA PALMOWA 2011

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 20:48
 
ERM - Przygotowanie do Niedzieli Palmowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 kwietnia 2011 19:11

Eucharystyczny Ruch Młodych

robimy palmę :) - Nasza będzie największa:)))

 


Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 20:48
 
Grupy w ERM-ie: PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 stycznia 2011 23:24

Formacja członków Eucharystycznego Ruchu Młodych przebiega w trzech grupach.

Uczniowie Jezusa

Najmłodsze dzieci - rozpoczynające formację w ERMie - należą do grupy Uczniów Jezusa. Zapoznają się wówczas z zasadami, jakimi kierują się Rycerze Jezusa. Ten etap kończy się złożeniem przyrzeczenia. Dzieci otrzymują wówczas żółtą chustę, będącą znakiem włączenia ich w szeregi Rycerzy i Rycerek Chrystusa.

Apostołowie Dzisiaj

Dzieci, które złożyły przyrzeczenie, kontynuują formację w grupie Apostołów Dzisiaj. Poznając Jezusa Eucharystycznego, starają się także stawać 13-stymi Apostołami, by wnosić Bożą Miłość i Radość do swoich środowisk. Apostołów Dzisiaj wyróżnia odznaka Eucharystycznego Ruchu Młodych.

Młodzi Świadkowie - gimnazjum

Kolejną grupę - Młodych Świadków - tworzą gimnazjaliści. Owocem nieustannie pogłębianej przyjaźni z Jezusem - Hostią, ma być świadczenie o Nim całym swoim życiem. Szczególnym znakiem, jaki otrzymują Młodzi Świadkowie, jest krzyżyk. Młodzi Świadkowie mogą przygotowywać się do pełnienia roli animatora w swojej wspólnocie.

Poprawiony: niedziela, 16 października 2011 20:48
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 21 listopada 2018

    Środa XXXIII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

    (Ap 4,1-11)

    Ja, Jan, ujrzałem oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama