Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Schola dziecięca
Schola Dziecięca
Schola Parafii NP. NMP w Iławie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 lutego 2018 07:53

Schola Parafii  NP. NMP w Iławie

Schola Parafii NP NMP w Iławie istnieje od 1993 roku. Została założona przez obecnego ks. Proboszcza (wówczas wikarego) Jerzego Żochowskiego. Do dnia dzisiejszego od początku prowadzona jest przez katechetę Waleriana Lewko. Przez cały ten okres jej działalności prowadzi śpiew na Mszach św.  dla dzieci, Różańcach, Roratach i Drogach Krzyżowych. W scholii śpiewało od 15 do nawet 40 dzieci. Obecnie skład ponownie odnowiony liczy około 25 osób. Od kilku lat wspomaga scholę Pan Robert Zadrożny. Ubarwia pieśni dźwiękami fletów, Fletnią Pana a także instrumentami perkusyjnymi. Wśród dziewcząt śpiewających w scholii mamy też dwie flecistki  (Olę i Zuzię) a także dwie klarnecistki (Irminę i Kasię) rok 2014. Przez lata Scholą opiekowało się wielu kapłanów. Naszymi  opiekunami byli  przez lata Ks. Piotr Bryk, Ks. Andrzej Wach, Ks. Darek Murawski,  Ks. Robert Gubernat. Z księdzem Robertem odbyliśmy wiele wycieczek m.in. do Wilna, Paryża, Berlina i bliżej do Solca Kujawskiego. Z innymi kapłanami  byliśmy także przez lata na wielu wycieczkach, spartakiadach, ogniskach. Zawsze wspólnie spotykamy się  na scholkowej Wigilii, a przed Niedzielą Palmową robimy największą  palmę w mieście. Tworzymy taką scholkową rodzinkę, która stara się swoim śpiewem jak najlepiej służyć parafii. Od września 2014 roku scholą opiekuje się ks. Adrian Woźniak. W 2015 roku wiosną byliśmy z nim i  ministrantami we Wrocławiu, Kurniku i Złotym Stoku. Jesienią 2015 roku liczba dzieci w scholii wzrosła do 40 osób – tyle też wzięło udział w tradycyjnej scholkowej wigilii w grudniu przed Bożym Narodzeniem. W roku 2016 braliśmy czynny udział w Orszaku Trzech Króli pierwszy raz organizowanym w naszym mieście. Po zakończeniu roku szkolnego 2015/16 w sobotę pojechaliśmy razem ze służbą liturgiczną na wycieczkę do Władysławowa do Ocean Parku. Wszyscy świetnie się bawili. W kolejnym roku opiekunem scholii został Ks. Waldemar Prange. Schola kolejny rok (2017) szła w silnym składzie w swoich błękitnych pelerynach w Orszaku Trzech Króli. Na koniec roku szkolnego 2016/17 wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia do Młynu Wiedzy i dalej do Solca Kujawskiego. W kolejnym roku 17/18 opiekunem dzieci i scholii zostaje ksiądz Tomasz.  Schola w silnym składzie 25 osobowym (czasami 35) upiększa liturgię Mszy dziecięcej i nabożeństw. Na koniec roku 2017 jest na liście zapisanych 37 osób. Na stałe jest z nami oczywiści Pan Robert Zadrożny, który grając na wielu różnych instrumentach ( fletach, flecikach, fletni i bongosie) niesamowicie ubogaca nasz śpiew. Jest też z nami flecistka Zuzanna Rolkowska – gra z nami i śpiewa.

Wszystkie dzieci mające ochotę z nami pośpiewać zapraszamy. Próby scholii w każdą niedzielę o godzinie 9.45 w salkach parafialnych. Śpiewamy na Mszy dziecięcej o godzinie 10.45.

Walerian Lewko

 

^ Aby zobaczyć galerię kliknij na zdjęcie ^

 

[Kliknij, aby zobaczyć film]

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 10:09
 


Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na wtorek, 20 lutego 2018

    Dzień powszedni

    (Iz 55, 10-11)
    Tak mówi Pan Bóg: "Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama