Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Wieści
wieści
KOLĘDA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 13:20

Z okresem świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji łączy się wizyta duszpasterska – tzw. kolęda.

Wielu katolików rozumie ją właściwie i dlatego z radością witają w swoich progach kapłana przynoszącego Boże błogosławieństwo. Jest to również okazja do wspólnej modlitwy i powierzenia Dobremu Bogu całej swojej rodziny, wszystkich spraw i przestrzeni życia – domu czy mieszkania. Wezwanie imienia Bożego nad ludźmi i ich dobytkiem łączy się z powierzeniem ich Bogu, który z miłością i mądrością kieruje życiem swoich stworzeń. Wydarzenie to otwiera ludzkie serca i zachęca do ofiarnej miłości względem siebie i względem wspólnoty kościoła – parafii.

Nie ulegajmy więc plotkom i słowom gorszącym w związku z kolędami i kapłanami, których to słów nie brakuje wśród nierozumiejących potrzeby Bożego błogosławieństwa i tzw. “świątecznych katolików”. Zły uczyni wszystko, żeby zahamować działanie łaski Bożej w naszych rodzinach.

Niech tegoroczna kolęda będzie czasem radosnego spotkania z Jezusem w gronie wierzących pod przewodnictwem kapłana

 
OSTATNI W ROKU 2011 CZAS UWIELBIENIA ODBĘDZIE SIĘ 18 GRUDNIA 2011 r. TRADYCYJNIE O GODZ. 19:15 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 17 grudnia 2011 13:26

 

 
Rekolekcje Adwentowe 4.12.-7.12.2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2011 10:36

Rekolekcje Adwentowe 4.12.-7.12.2011

NIEDZIELA 4.12.2011

Nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy św.

ODPUST PARAFIALNY

godz. 13.00


PONIEDZIAŁEK 5.12.2011

godz. 7.00 Msza św. z nauką

godz. 11.00 Msza św. z nauką

godz. 16.45 nauka dla dzieci

godz. 16.30 spowiedź dla klas III-IV

godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 19.00 Spowiedź dla młodzieży

godz. 19.15 Nauka dla młodzieży


Spowiedź  15 min przed Mszą św. z nauką


WTOREK 6.12.2011

godz. 7.00 Msza św. z nauką

godz. 11.00 Msza św. z nauką

godz. 16.45 nauka dla dzieci

godz. 16.30 spowiedź dla klas V-VI

godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 19.00 Spowiedź dla młodzieży

godz. 19.15 Nauka dla młodzieży


Spowiedź  15 min przed Mszą św. z nauką


ŚRODA 7.12.2011

godz. 7.00 Msza św. z nauką

godz. 11.00 Msza św. z nauką

godz. 16.45 Zakończenie Rekolekcji dla dzieci

godz. 18.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną

godz. 19.15 Zakończenie Rekolekcji dla młodzieży

 
Koronka do Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 listopada 2011 13:23

W piątek w naszym kościele o godz. 16:00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

 
Wszystkich Wiernych Zmarłych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 listopada 2011 13:22

W środę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione trzy Msze Święte w godz.7:00, 11:00 i 18:00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 6 z 9

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na niedzielę, 22 lipca 2018

    Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego

    (Jr 23, 1-6)
    Pan mówi: "Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają owce z mojego pastwiska. Dlatego tak mówi Pan, Bóg Izraela, o pasterzach, którzy...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama