Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Wieści
wieści
Uroczysta Msza Św z okazji 40-lecia Zespołu Szkół im. Boh. Września 1939r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 czerwca 2011 11:45

04.06.2011r. w naszej Parafii odbyła się

Uroczysta Msza Św z okazji 40-lecia Zespołu Szkół im. Boh. Września 1939r.

Poprawiony: sobota, 04 czerwca 2011 11:49
 
Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 kwietnia 2011 18:29

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii

 
Don Turbitt w Elblagu 26 III 2011 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 marca 2011 13:38

Zapraszam na całodniowe spotkanie dla mężczyzn w kościele p. w. Bożego Ciała w Elblągu, ul. Robotnicza 26. 26 marca 2011 r., sobota od godz. 9.00 do godz.18.00.   Gościem spotkania będzie Don Turbitt z USA.

Donald Turbitt – amerykański katolicki lider świecki pochodzenia irlandzkiego, mąż, ojciec i dziadek oraz biznesmenem przez ponad 30 lat.

Obecnie na emeryturze, Don przez dwadzieścia jeden lat służył w straży pożarnej Providence - Rhode Island (przedmieścia Nowego Yorku), później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci i trzynaścioro wnucząt.

Posługa Odona w Kościele jest zróżnicowana. Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „Gos Live”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Don jest przedstawicielem Promie Keepers (Opiekunowie Obietnicy) i wiceprzewodniczącym Mężczyzn Świętego Józefa na obszar Nowej Anglii. Współtworzy „Renewal Ministry” – Katolicką Koordynację Odnowy Charyzmatycznej w Stanach Zjednoczonych.

Don Pat i mieszkają w Glocester, Rhode Island i są członkami parafii Świętego Antoniego w North Providence.

Koszt udziału w spotkaniu: 30,00 zł

W programie spotkania:

- Nauczanie Odona Turbitta

- Modlitwa

- Msza św.

-Obiad i przerwy na kawę / herbatę.

Zapisy:

601 849393

603 388280

Organizatorzy:

ks. Piotr Bryk, rektor kościoła p. w.  Bożego Ciała w Elblągu

"Mężczyźni Boga" - wspólnota mężczyzn przy kościele Bożego Ciała.

Andrzej Michalczyk - zapraszam!

Poprawiony: poniedziałek, 14 marca 2011 13:41
 
Popielec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 marca 2011 07:41

Długi tegoroczny Karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, dokładnie 9 marca, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. o godz.7:00, 11:00, 16:30 i 18:00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.

Poprawiony: sobota, 05 marca 2011 07:46
 
W tym tygodniu patronują nam: PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 stycznia 2011 23:59


W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i Doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
 • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński.
 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), Doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.
Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2011 06:39
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 9 z 9

Zapraszamy na pielgrzymki


Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
 • Czytania na sobotę, 24 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Ez 37, 21-28)
  Tak mówi Pan Bóg: "Oto wybieram Izraelitów spośród ludów, do których pociągnęli, i zbieram ich ze wszystkich stron, i prowadzę ich do ich kraju. I uczynię...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama