Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Wieści
wieści
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 marca 2014 16:00

W piątek  o  godz. 17:00

nabożeństwo Drogi Krzyżowej

w wykonaniu małego zespołu z Cameraty.

Zapraszamy jednocześnie młodzież i dzieci.

 
Msze św. w Środę Popielcową PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 marca 2014 15:56

Msze św. w Środę Popielcową

w naszym kościele celebrujemy

w następującym porządku:

7:00, 11:00, 16:30 - dla dzieci, 18:00

Poprawiony: niedziela, 02 marca 2014 15:59
 
23 lutego/niedziela/ nabożeństwo do Św.O.Pio PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 14 lutego 2014 10:07

23 lutego/niedziela/ nabożeństwo do Św.O.Pio

Myśli Św. Ojca Pio na cały rok

 
Rekolekcje adwentowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 grudnia 2013 08:25

Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks.Damian Stachowiak ze zgromadzenia księży Zmartwychwstańców.

Pochodzi z Wielkopolski z parafii św. Stanisława BM w Żytowiecku (k. Gostynia).  Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu i tam również zaczął zastanawiać się nad powołaniem kapłańskim i zakonnym. W Roku Jubileuszowym 2000 wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstańców, gdzie rozpoczął formację i studia teologiczne na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. 8 grudnia 2005 roku złożył śluby wieczyste a 28 kwietnia 2007 roku przyjął święcenia kapłańskie w kościele seminaryjnym Zmartwychwstańców w Krakowie.

Mottem, które umieścił na obrazku prymicyjnym były słowa (Rz 5,5): „Nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany”.

Interesuje się szczególnie zagadnieniami z zakresu małżeństwa i rodziny, tematem przebaczenia oraz formami nowej ewangelizacji.

 
KOMUNIKAT BISKUPA ELBLĄSKIEGO JANA STYRNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 listopada 2013 20:31

Umiłowani Bracia Kapłani,

 

Osoby zakonne i wszyscy Wierni Diecezji Elbląskiej!

 

W bieżącym roku 2013 minęło 48 lat mojej posługi kapłańskiej i 22 lata pełnienia posługi biskupiej: 12 lat – jako biskup pomocniczy w mojej rodzinnej diecezji tarnowskiej oraz 10 lat – jako biskup diecezjalny w Diecezji Elbląskiej.

 

Od pewnego czasu dostrzegam w sobie postępujące zmiany w stanie zdrowia, ograniczające coraz bardziej moje możliwości należytego wypełniania zadań, związanych z prowadzeniem diecezji. W związku z tym, po przemyśleniu sytuacji, rozważeniu jej w sumieniu przed Bogiem i usilnej modlitwie, przedłożyłem w październiku bieżącego roku moją pokorną prośbę Ojcu Świętemu Franciszkowi o przyjęcie mojej rezygnacji z urzędu biskupa diecezjalnego. Ojciec Święty uznał przedstawioną motywację i moją prośbę przyjął, zlecając mi równocześnie pełnienie dotychczasowej posługi do czasu ustanowienia mojego następcy.

 

Z głębi serca dziękuję dobremu Bogu za dar szczególnego powołania w Kościele Chrystusowym i za wszystkie łaski. Dziękuję Ojcu Świętemu za zrozumienie i przyjęcie mojej prośby o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego. Po bratersku dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, zwłaszcza z diecezji elbląskiej, za każdy wyraz życzliwości i współpracy w posłudze zbawienia.

 

Powierzam się opiece Matki Bożej, a Was, umiłowani Siostry i Bracia, proszę o modlitwę.

 

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi!

 

Elbląg, dnia 23 listopada 2013 roku.

 

X Jan Styrna

Poprawiony: sobota, 23 listopada 2013 20:33
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 2 z 9

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na środę, 19 września 2018

    Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne Święty Józefa z Kupertynu, prezbitera

    (1 Kor 12, 31 – 13, 13)
    Bracia: Starajcie się o większe dary, a ja wam wskażę drogę...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama