Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

. Start Oaza Dzieci Bożych
Oaza Dzieci Bożych
Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 października 2013 00:00

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania OAZY DZIECI BOŻYCH. Oprócz modlitwy i zabaw, które mają na celu przybliżyć dzieciom osobę Pana Jezusa, na spotkaniach dzieci mają okazję bliżej się poznać, porozmawiać, podzielić przeżywaniem swojej dziecięcej wiary, a przez to nawzajem budować i utwierdzać w wierze. Dzieci z oazy mają świadomość, że należą do Boga Ojca, że ich matką jest Maryja, braćmi i siostrami święci i wszyscy ludzie, których Bóg postawi im na drodze życia.

Spotkania Oazy Dzieci Bożych w soboty od godz. 15.00 do 17.00.

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 08:21
 
Konspekty dla grup parafialnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 października 2013 10:49

Konspekty dla grup parafialnych

Prezentowane tu materiały są konspektami przeznaczonymi do pracy z działającymi przy parafiach grupami dziecięcymi. Ich tematyka jest dość szeroka i obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące życia chrześcijańskiego, ufamy więc, że mogą one znaleść swoje zastosowanie do pracy z różnymi grupami parafialnymi, takimi jak: Oaza Dzieci Bożych (ODB) i Oaza Nowej Drogi (OND), ministranci, Bielanki, Eucharystyczny Ruch Młodych (ERM) oraz innych wspólnot formacyjnych.

Składają się na nie cztery roczne cykle spotkań. Pierwszy cykl koncentruje się na podstawowych zagadnieniach życia religijnego, które ujmuje w 4 zasadach: Modlitwa poranna i wieczorna, Niedzielna Msza święta, Posłuszeństwo rodzicom, Codzienna 10-tka różańca. Poszczególne spotkania są związane z tymi obowiązkami. Są one przeplecione spotkaniami dotyczącymi poszczególnych okresów roku liturgicznego.

Drugi zestaw konspektów jest oparty na modlitwie Ojcze Nasz i stara się przybliżyć treść poszczególnych wezwań tej modlitwy.

Trzeci rok formacji, już dla dzieci starszych opiera się na życiorysach świętych. Przypatrując się im, uczymy się od nich, jak kochać Boga i bliźniego.

Konspekty z czwartego roku, przerabiane już z młodzieżą gimnazjalną, koncentrują się na Eucharystii.

Konspekty te mają budowę dość prostą, gdyż poszczególne spotkania prowadzi odpowiednio przygotowana młodzież, a nie ksiądz, czy katecheci. Zasadnicza treść spotkania w grupie jest wprowadzana zawsze przez odpowiedni fragment z Ewangelii. Do jego omówienia służą pytania, pozwalające naprowadzić na poszukiwaną treść. Ubogaceniem są opowiadania i ćwiczenia mające przybliżyć dziecku omawiane treści w sposób bliższy jego psychice.

Korzystając z tych materiałów trzeba mieć świadomość paru spraw. Są to konspekty wypracowane w konkretnej parafii i dla konkretnych grup, a więc odpowiadają na problemy i sprawy które pojawiały się w tym czasie w naszej wspólnocie. Trzeba więc umieć dostosowywać je tak do swoich możliwość jak i potrzeb grupy.

Prezentowane tu pomysły często były czerpane z różnych opublikowanych pomocy katechetycznych, jak i materiały różnych ruchów i wspólnot. Niejednokrotnie jest to uwidocznione przez podanie źródła z którego czerpaliśmy, choć niestety nie zawsze. W trakcie pracy nad spotkaniami nikt nie brał pod uwagę faktu, że będą one szerzej rozpowszechniane, jednak rosnące zapotrzebowanie sprawiło, że zostały one umieszczone w internecie.


Dziecko Boga - Spotkania:

1. Jestem dzieckiem Bożym
3. Moja postawa na modlitwie
5. Żyj Ewangelią
7. Jezus zaprasza na Mszę
9. Pierwszy piątek miesiąca
11. Przemiana serca
13. Daję czas rodzicom
15. Różaniec uczy życia
17. Niepokalane Poczęcie
19. Boże Narodzenie
21. Wielki Piątek
2. Modlitwa
4. Czytaj Ewangelię
6. Msza święta
8. Komunia święta
10. Serce Jezusa
12. Rodzina
14. Różaniec
16. Adwent
18. Boże Narodzenie
20. Wielki Czwartek
22. Zmartwychwstanie

Ojcze Nasz- Spotkania:
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10


Święci - Spotkania:
01 02 03 04


Eucharystia - Spotkania:
01 02 03 04

Poprawiony: sobota, 03 lutego 2018 08:20
 Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama