Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
06
Wrz
Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej PDF Email

W piątek 1 września 2017 r. w naszym kościele o godz. 12:00 została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mszy św. przewodniczył Ks. Dziekan Adam Olszewski z Rudzienic, kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Jerzy Żochowski. Mszę św. odprawiali również licznie zgromadzeni kapłani z naszego miasta, a uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu terytorialnego - powiatu, miasta i gminy, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe, delegacje miejscowych instytucji, kombatanci i mieszkańcy naszego miasta. Po Eucharystii wszyscy udali się na cmentarz komunalny przy ul. Wyszyńskiego - tam miała miejsce dalsza część uroczystości.

 
28
Cze
Wycieczka Scholi i Służby Liturgicznej Ołtarza - Toruń/Solec Kujawski 24.06.2017 PDF Email

Kolejny już raz Schola i Służba Liturgiczna z naszej parafii zaczyna wakacje wycieczką, która jest formą podziękowania za cały rok posługi na Eucharystii. Tym razem pojechaliśmy do Torunia - do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - i do Solca Kujawskiego.

Wyruszyliśmy wcześnie rano – co już było niezłym wyczynem – biorąc pod uwagę, że to był pierwszy dzień wakacji. Zaczynaliśmy od… McDonalda, który (czy tego chcemy, czy nie) jest właściwie stałym punktem prawie każdej wycieczki. I właściwie mogliśmy już wracaćUśmiech, ale… dobrze, że tak się nie stało. Wybraliśmy się na Stare Miasto, by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika i zakupić pamiątki. Kolejnym punktem był tajemniczy Młyn Wiedzy. Miejsce nauki przez zabawę – i to jaką! Mogliśmy wszystkiego dotykać, eksperymentować, tworzyć własne filmowe historie, budować, kręcić, malować, składać, lać wodę etc. Tylko jednej rzeczy nie było wolno nam dotykać. Było to tajemnicze Wahadło Foucaulta dowodzące obrót ziemi wokół własnej osi. Przechodząc przez kolejne kondygnacje Młyna, nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły trzy godziny. Był już czas na obiad, na który pojechaliśmy do Solca Kujawskiego. Po zjedzeniu pysznego posiłku już na terenie Juraparku ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną oglądać dinozaury, brontozaury, pterodaktyle etc. Mieliśmy wszyscy obawy, że będzie taki czas, gdy one wszystkie… ożyją – jak w filmie „Noc w Muzeum”. Na szczęście to się nie stało…, a my z radością i w pełnym składzie dotarliśmy na potężny plac zabaw z wielką pajęczyną, zjeżdżalnią i innymi atrakcjami. To był nasz ostatni punkt wycieczki (nie licząc nieplanowanej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego). Na koniec wszyscy dostali jeszcze niespodzianki ufundowane przez Ks. Michała Mirowskiego.

Był to udany wyjazd. Swoista nagroda za śpiew i służbę przy ołtarzu. Wyjazd w dużej części sfinansowany przez Parafię, za co bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi.

Schola i Ministranci z Parafii NP NMP w Iławie - z opiekunem Walerianem Lewko

Aby obejrzeć zdjęcia z wycieczki, wejdź na stronę: http://goo.gl/photos/EdgwunTdWFomAfi28

Aby obejrzeć filmik z wycieczki, wejdź na stronę: https://youtu.be/E9 5NpGzdPs

 
24
Cze
Bierzmowanie - 16.06.2017 PDF Email

W piątek 16 czerwca podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. biskupa Józefa Wysockiego 63 młode osoby z naszej parafii przyjęły sakrament bierzmowania, otrzymując dary Ducha Świętego. W ten sposób stały się dojrzałymi przedstawicielami Kościoła, uzdolnionymi i w szczególny sposób zaproszonymi do dawania świadectwa o działaniu Boga w ich codziennym życiu.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
24
Cze
Boże Ciało - 15.06.2017 PDF Email

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po Mszy św. o godz. 10:45 tradycyjnie podążaliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Trasa procesji wiodła ulicami: kard. Wyszyńskiego - Kopernika - Sobieskiego - Królowej Jadwigi - Grunwaldzką - kard. Wyszyńskiego. Rzesza mieszkańców i gości oddała chwałę Jezusowi Chrystusowi, który przemierzał teren naszej parafii. Procesję uświetnili: instrumentaliści, śpiewacy (ks. Waldemar i pan organista), niosący chorągwie, feretrony i sprzęt procesyjny, a także dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali iławscy policjanci.

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
15
Cze
Pierwsza Komunia Święta 2017 PDF Email

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 60

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na czwartek, 17 stycznia 2019

    Czwartek - wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego, opata

    (Hbr 3, 7-14)

    Bracia: Postępujcie, jak mówi Duch Święty: "Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak podczas buntu, w dzień kuszenia na...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama