Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie



. Start
19
Cze
Wycieczka scholi i SLO do Rodzinnego Parku Rozrywki NOWA HOLANDIA - 16.06.2018 PDF Email

Na zakończenie roku szkolnego w podziękowaniu za rok solidnej służby przy ołtarzu Schola i Służba Liturgiczna Ołtarza wyjechały w sobotę 16 czerwca na wycieczkę. Tym razem za cel wyjazdu obraliśmy sobie Rodzinny Park Rozrywki NOWA HOLANDIA pod Elblągiem. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w tunelu strachu, widzieliśmy magiczny kran, z którego dziwnym trafem płynęła woda, spotkaliśmy na wyspie potworów niesamowite stwory z historii i legend, których nikt nigdy nie widział. Był po drodze park linowy, trampoliny, potężne dmuchańce. Przy dobrej pogodzie posililiśmy się lodami i ruszyliśmy w rejs statkiem po krętych wodnych kanałach Parku. Kapitan stworzył świetną atmosferę, przez co przy śpiewie szant radośnie wpłynęliśmy do portu. Przed nami jeszcze była potężna zjeżdżalnia, wykopywanie dinozaura, ptaszarnia i poszukiwanie grudek złota.

Po czterech godzinach świetnej zabawy ruszyliśmy w drogę powrotną. Oczywiście zajechaliśmy jeszcze do McDonalda, by na godzinę 16:30 wrócić do Iławy. Było to naprawdę atrakcyjne zakończenie roku szkolnego.

Walerian Lewko

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię ^

 

[Przejdź do strony filmiku]

 
05
Cze
Życie parafialne - maj 2018 PDF Email

Maj w naszej parafii obfitował w wydarzenia:

- W sobotę 19 maja przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. O godz. 9:00 do sakramentu przystąpiło 21 dzieci, a o godz. 11:00 tego niecodziennego przeżycia duchowego doświadczyło 111 dzieci. Msze św. pierwszokomunijne odprawił ks. proboszcz Jerzy Żochowski. W kolejnych dniach dzieci uczestniczyły w nabożeństwach Białego Tygodnia, a na jego zakończenie pielgrzymowały wraz z ks. proboszczem do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. W tym roku dzieci do Pierwszej Komunii św. przygotowali: ks. proboszcz Jerzy Żochowski oraz panie katechetki - Teresa Gontarz i Małgorzata Weręgowska.

- Od 17 do 25 maja odprawialiśmy nabożeństwa majowe połączone z Nowenną w intencji Matek. Codziennie polecaliśmy w modlitwie nasze Mamy - te żyjące i te, które odeszły do Pana. Na zakończenie Nowenny 26 maja zostało odprawione specjalne nabożeństwo majowe oraz Msza św. okolicznościowa, której przewodniczył ks. Waldemar Prange, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Mszę świętą uświetnili przedstawiciele naszej Szkoły Muzycznej. Uroczystościom towarzyszyła przepiękna dekoracja kwiatowa usytuowana w prezbiterium, a wykonana przez panią Anię z Kwiaciarni "Lilia" - 242 goździki czerwone - oznaczające mamy żyjące - i 287 goździków białych - ofiarowanych zmarłym mamom.

- 31 maja - w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10:45 przemierzaliśmy ulice naszej parafii, podążając za Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Trasa przebiegała ulicami: kard. Wyszyńskiego, Kopernika, Sobieskiego, Królowej Jadwigi i Grunwaldzką. Ołtarze na trasie procesji wykonali: pracownicy zakładów pogrzebowych, członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja z pomocą młodzieży, przedstawiciele Odnowy w Duchu Świętym oraz państwo Podlińscy. Procesję animowali muzycznie: pan organista Stanisław Wierzchowski wraz z orkiestrą. Krótkie kazania przy ołtarzach wygłosił ks. Tomasz Jeziorski. Liczna grupa parafian uczestniczyła w procesji eucharystycznej Bożego Ciała. Ponadto panowie Grzegorz Szramka i Sławomir Ćwikliński tego dnia rozpoczęli posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w naszej parafii.

 
30
Maj
Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie PDF Email

19 maja 2018 roku, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Józef” brała udział w XXIII Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania modlitewnego była jedność oraz jej znaczenie we Wspólnocie Kościoła. W czasie całodniowego czuwania usłyszeliśmy konferencje: „Od słuchania do jedności”, którą wygłosił ks. Sławomir Płusa oraz „Ekumenizm a Odnowa Charyzmatyczna”, którą przedstawił gość specjalny Ulf Ekman - założyciel szwedzkiego kościoła charyzmatycznego Livets Ord, który wraz z żoną Birgittą w 2014 roku przeszedł na katolicyzm. Goście ze Szwecji poprowadzili modlitwę z prośbą o jedność – w małżeństwach, wspólnotach, w relacji osób świeckich z hierarchią Kościoła. Szczególną modlitwę o uzdrowienie „uszu serca” oraz o uwolnienie od blokad w słuchaniu innego człowieka zainicjował ksiądz Andrzej Grefkowicz. W blasku słońca licznie zgromadzeni członkowie Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z całej Polski trwali wspólnie na modlitwie, czuwając w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W tym szczególnym czasie towarzyszył nam muzycznie zespół Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, śpiewając pieśni pełne Ducha – m.in.: „Na nowo stwarzaj mnie, niechaj z Ducha zrodzę się”. Nasze czuwanie modlitewne zakończyła Eucharystia, której przewodniczył arcybiskup Wacław Depo – metropolita częstochowski. Pełni radości, napełnieni na nowo darami Ducha Świętego, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Iławy. To był dla nas radosny i błogosławiony czas… Następne Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie już za rok...

^ Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe ^

 
05
Maj
Poświęcenie kapliczki Matki Bożej w Dole PDF Email

3 maja 2018 r. - w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - miało miejsce wyjątkowe dla naszej lokalnej społeczności wydarzenie. O godz. 15:00 została odprawiona Msza św. polowa połączona z poświęceniem nowowybudowanej kapliczki Matki Bożej w Dole - miejscowości należącej do naszej parafii. Mszę św. odprawili ks. proboszcz Jerzy Żochowski i zaprzyjaźniony z naszą parafią ks. Marek Witkowski. Homilię okolicznościową wygłosił ks. wikariusz Tomasz Jeziorski. Kapliczka jest usytuowana przy skrzyżowaniu dróg we wsi - z tego punktu można pojechać do Dziarn, Ławic i Kałdun. Teren pod budowę użyczyli państwo Emilia i Wolfgang Albes, obecnie mieszkający na stałe w Niemczech. Inspiratorem dla mieszkańców był ks. proboszcz, który poruszył sprawę latem ubiegłego roku. Nad przygotowaniem, sponsorowaniem i wykonaniem budowy czuwali w szczególności mieszkańcy: sołtys Ryszard Buczkowski, Eugeniusz Jaremko, Adam Portjanko, Henryk Michalewski, Kamil Węgłowski i inne osoby. We Mszy świętej uczestniczyli: starosta powiatu iławskiego Marek Polański, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, mieszkańcy wioski Dół, jak również sąsiednich miejscowości. Ołtarz polowy, oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowali mieszkańcy. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek przy świetlicy. Już następnego dnia mieszkańcy odprawili przy kapliczce pierwsze nabożeństwo majowe.

 

 
22
Kwi
Niedziela Dobrego Pasterza - wizyta S. Gracjany PDF Email

W IV Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza - gościliśmy w naszej parafii S. Gracjanę Woroniak ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża ze Szczecina. Siostra dzieliła się z nami świadectwem swojego życia, opowiadała o konieczności rozeznawania powołania do życia konsekrowanego, zachęcała do modlitwy za kapłanów i siostry zakonne, a także po każdej Mszy św. rozprowadzała obrazki z modlitwą w intencji powołań. S. Gracjana podała namiary kontaktowe dla zainteresowanych:

strona internetowa: www.uczennicekrzyza.pl

profil na Facebooku: Przystań u Uczennic Krzyża

adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 60

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

Modlitwa różańcowa dookoła Polski

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nieraz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.
Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.
- w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
- w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
- w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
- w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).
Tego dnia udamy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Z naszej parafii jest organizowana pielgrzymka autokarowa do kościoła stacyjnego w Stegnie (nad morzem) - w sobotę 7 października 2017 roku. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 8:15, powrót ok. godz. 18:30. Koszt wyjazdu wynosi 25 zł. Prowiant i napoje we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy przyjmuje ks. Michał. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę odbędzie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich kochających Maryję i modlitwę różańcową!

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na czwartek, 15 listopada 2018

    Czwartek XXXII tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

    (Flm 7-20)

    Bracie, doznałem wielkiej radości i pociechy z powodu twojej miłości, że mianowicie serca świętych otrzymały...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama