Aktualnie

Zobacz nas na Facebooku www.facebook.com/pages/Parafia-Rzymskokatolicka-pw-Niepokalanego-Poczęcia-NMP-w-Iławie

Logowanie. Start
28
Wrz
Gwiaździsta Procesja Różańcowa - zapowiedź PDF Email

Nasza parafia w sobotę 8 października o godz. 15:00 organizuje Gwiaździstą Procesję Różańcową ulicami naszej parafii. O tej samej porze, w całej Polsce wszyscy, którym dobro Ojczyzny, a także wiara młodych pokoleń leży na sercu, będą trwali w jedności modlitewnej. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ojczyzny i naszego miasta, wzorem naszych przodków, publicznie wychodząc na ulice. Tę modlitwę zaniesiemy do Boga wraz z Maryją, Królową Polski, razem z Nią przemierzając ulice naszych miast i wsi. Zapraszamy na Gwiaździstą Procesję Różańcową mieszkańców naszego miasta, wspólnoty działające przy naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych. Niech będzie to wspólne dzieło nas wszystkich niezależnie od wieku czy stanu. Na Procesję wyznaczony został dzień: 8 października (sobota), nazajutrz po święcie Matki Bożej Różańcowej, które związane jest ze zwycięską bitwą pod Lepanto. Odniesiony triumf, przypisywany jest Maryi, do której gorącą modlitwę zanosił cały ówczesny świat chrześcijański, także w zorganizowanych publicznych procesjach różańcowych. Trasa procesji: ul. Wyszyńskiego - ul. Wojska Polskiego - ul. Andersa - ul. Sobieskiego - ul. Kopernika - ul. Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to niecodzienne spotkanie modlitewne!

 
28
Wrz
Koronka na ulicach świata - 25.09.2016 PDF Email

Tak jak w ubiegłych latach, nasza parafia wzięła udział w akcji "Koronka na ulicach świata". O godz. 15:00 spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego w czterech punktach naszej parafii: na skwerze przy ul. Grunwaldzkiej (róg ul. Królowej Jadwigi) - z ks. Proboszczem, przy kasynie - ul. 1 Maja - z diakonem Tomaszem, przy Urzędzie Skarbowym - ul. Wojska Polskiego - z ks. Waldemarem, na Osiedlu Lubawskim (skrzyżowanie ul. Długiej i Szerokiej) - z ks. Michałem. Nabożeństwa zgromadziły łącznie prawie 300 osób.

 
04
Wrz
Wieczór Uwielbienia, rekolekcje REO - zapowiedzi PDF Email

W niedzielę 18 września 2016 r. o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się kolejny Wieczór Uwielbienia, tym razem pod hasłem "Wypłyń na głębię". W tym czasie będziemy się modlić, w szczególności uwielbiać dobrego Boga i rozważać Jego Słowo. Natomiast w czwartek 22 września 2016 r. rozpoczniemy przeżywanie Rekolekcji Ewangelizacyjnych REO - jest to propozycja dla osób, które pragną pogłębić swoją relację z Bogiem i szczególnie oddać się Jemu w opiekę. Spotkania będą się odbywać przez kilka tygodni w czwartki, w naszej parafii - nie trzeba nigdzie wyjeżdżać! W rekolekcjach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 17 lat. Organizatorem jest nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Józef", wraz z opiekunem - ks. Michałem Mirowskim. Serdecznie zapraszamy!

 
02
Wrz
MSZA ŚW. ZA POLEGŁYCH W OBRONIE OJCZYZNY PDF Email

1 września 2016 r. o godz. 9:30 w naszym kościele odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, sprawowana w intencji poległych za naszą Ojczyznę. Przewodniczył jej o. Robert Wawrzeniecki OMI z parafii Przemienienia Pańskiego w Iławie. Homilię okolicznościową wygłosił ks. proboszcz Jerzy Żochowski. Ponadto w obchodach uroczystości wzięli udział: ks. Jarosław Hossa, ks. Zenon Kołodyński, ks. Łukasz Jaworski, pastor Krzysztof Kopacz z Parafii Ewangelicko-Metodystycznej w Siemianach, przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe, reprezentacje służb mundurowych, harcerze i kombatanci, a także mieszkańcy miasta.

 
29
Lip
Poświęcenie pojazdów 25.07.2016 PDF Email

 

^ Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię ^

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 60

Zapraszamy na pielgrzymki

biuro podróży

Joomla 1.5 themes, business website host.

Komunikat

 

Reklama
Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania na każdy dzień
  • Czytania na piątek, 14 grudnia 2018

    Piątek II tygodnia adwentu - wspomnienie obowiązkowe św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 48,17-19)

    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: „Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię w...

Reklama

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016

Reklama
Reklama
Reklama